عناوین مهمترین خبرها:

در حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمدتقی جغتایی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری فارسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، متن این حکم به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر محمدتقی جغتایی

 

عضو محترم هیئت علمی دانشگاه

 

با سلام و احترام؛

 

نظر به تعهد،تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منصوب می شوید.

 از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصی و کارشناسی اعضای هیات علمی و کارکنان محترم دانشگاه و استفاده از ظرفیت منابع بالقوه سایر بخشهای حوزه ماموریت خود اقدامات زیر را انجام دهید:

.1تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت مردم بویژه محرومین و نیازمندان.

.2ارتقاء برنامه های جاری حوزه های درمانی، توانبخشی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی.

.3صیانت از منابع انسانی، فیزیکی و مالی.

.4عملیاتی نمودن برنامه نقشه جامع علمی و نقشه سلامت و برنامه سلامت دولت یازدهم در حوزه های مرتبط با توانبخشی و سلامت اجتماعی و روانی.

.5کسب مرجعیت علمی دانشگاه در قلمروهای سلامت اجتماعی.

.6کمک به تبیین و تدوین برنامه های ملی مرتبط با رفاه و سلامت اجتماعی.

.7پایش و ارزشیابی برنامه های ملی رفاه، توانبخشی و سلامت اجتماعی.

.8همکاری سازمان یافته با نهادهای متولی ارائه خدمات توانبخشی، رفاه و سلامت اجتماعی در کشور جهت مشارکت در سیاستگذاریهای مرتبط با این حوزه ها

.9توسعه عدالت در سلامت در حوزه ماموریت خود.

.10توجه به امر اعتدال، توانمندی و شایسته سالاری در انتصابات و تکریم اعضای هیات علمی و کارکنان حوزه سلامت.

امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانونمداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.

به گزارش فارس،محمد تقی جغتایی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی این دانشگاه است. وی دارای دکتری تخصصی (Ph.D) آناتومی بوده ضمن اینکه دوره های آناتومی اعصاب و فلوشیپ علوم اعصاب را در دانشگاههای لندن به اتمام رسانده است.

وی همچنین موسس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بوده و به مدت 14 سال ریاست این نهاد علمی را بعهده داشته و بنیانگذار و عضو هیات مدیره و رئیس انجمن علوم تشریحی ایران و موسس و رئیس انجمن علوم اعصاب ایران است.

جغتایی در روزهای اخیر با امضای مسعود اعتمادیان سرپرست سابق دانشگاه علوم پزشکی ایران در سمت سرپرستی دانشکده فناوری های نوین این دانشگاه ابقاء شده بود.

 

دکتر سید حسن هاشمی

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی

 

 

 

 

 

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

کارنامه-تحقیقات-کووید-۱۹-در-مرکز-تحقیقات-سیاستگذاری-سلامت-فروردین-تا-آذر-۱۳۹۹ کارنامه تحقیقات کووید- ۱۹ در مرکز تحقیقات سیاستگذاری...
بزرگداشت-ابومنصور-موفق-هروی امروز روز تکریم و بزرگداشت ابومنصور موفق هروی،پزشک،...

نشریه فرهنگ و ارتقاء سلامت

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت