نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تعیین سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه ها موجب کنترل هزینه های طرح تحول سلامت می شود.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره برنامه جدید بیمه سلامت و تعیین سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه و بیمارستان‌ها، افزود: در طرح تحول سلامت شاهد رضایتمندی مردم از اجرای آن بودیم اما آنچه همچنان باعث نگرانی است بحث منابع مالی طرح تحول است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگرچه مجلس در تامین منابع مالی طرح تحول سلامت کمک زیادی به وزارت بهداشت کرد اما به دلیل هزینه های بالای این طرح، ادامه این روند مشکل آفرین خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره اقدام وزارت بهداشت جهت کنترل هزینه های طرح تحول سلامت، تصریح کرد: دولت برای بهبود اوضاع، ناچار به کاهش هزینه های اضافی در حوزه سلامت شده است که بدون شک تعیین سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه و بیمارستان‌ها از جمله این اقدامات است.

وی یادآور شد: اجرای آزمون وُسع برای مشارکت بیمه‌شدگان سلامت در خرید خدمت نیز اقدام دیگری در کاهش هزینه های سلامت است تا دهک های پایین بتوانند از خدمات بهداشتی و درمان نیز بهره مند شوند.

قربانی تاکید کرد: با انجام دادن آزمون وُسع بیمه‌شدگان جدید بیمه سلامت در صورت تمکن مالی در خرید خدمت خود مشارکت می‌کنند.

 نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: تعیین سقف پرداخت برای دفترچه‌های بیمه و بیمارستان‌ها با هدف کاهش هزینه های درمان باعث ارایه خدمت بهتر به بیماران می شود و می تواند به تامین منابع مالی وزارت بهداشت کمک کند.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت