رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران درباره درمان سرطان از طریق طب سنتی افزود: جایگاهی در طب سنتی و قدیم برای درمان سرطان وجود ندارد و مردم نباید به تبلیعات فضای مجازی در این باره توجه کنند.

به گزارش خبرنگار سینا؛ حسن ابولقاسمی رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران در حاشیه دهمین کنگره سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران در خصوص انتقال بیماری های خونی از مادر به کودک از جمله ایدز بیان داشت: کشور ما از سالم ترین کشورها در زمینه خون و فرآورده های خونی است و سرمایه گذاری خوبی در لین خصوص طی سالهای گذشته انجام شده است. 
رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران افزود: مشکلاتی که در دهه
۶۰ درباره خون و انتقال بیماریهای خون شاهد بودیم به دلیل ورود فراورده های خارجی بود اما در حال حاضر به لحاظ اهدا کننده و تست های مربوطه در وضعیت خوبی قرار داریم. 
ابولقاسمی در ادامه درباره درمان سرطان از طریق طب سنتی افزود: جایگاهی در طب سنتی و قدیم برای درمان سرطان وجود ندارد و مردم نباید به تبلیعات فضای مجازی در این باره توجه کنند.
وی با اشاره به مهم ترين علل مرگ و مير كودكان و نوزادان گفت: كاهش وزن نوزاد، تولد نوزاد با وزن زير يك كيلوگرم، خونريزى جنين ، ناسازگارى خونى بين جنين و مادر از مهم ترين علل مرگ و مير نوزادان محسوب مى شود كه براى پيشگيرى از آن نياز به كار مشترك متخصصان نوزادان و خون است.
این مقام مسئول ادامه داد: لخته هاى خونى نوزادان بسترى در بيمارستان، بيمارى هاى مادرزادى، برخى بيمارهاى نادر خونى، كم خونى ناشى از فقرآهن و كمبود اسيد فوليك از شايع ترين بيمارى هاى خونى نوزادان است كه درمان آنها نياز به كار تيمى و تبادل نظر با متخصصان خون دارد.
رئيس انجمن خون و سرطان كودكان گفت: در دنيا ٨٥ درصد سرطان هاى كودكان درمان پذير است اما تشخيص و مراجعه به موقع بسيار حائز اهميت است متاسفانه بسيارى از والدين  فریب برخى تبليغات درمان سرطان با طب سنتى را مى خورند و با مراجعه نكردن به موقع جان فرزندان خود را به خطر مى اندازند.
ابوالقاسمی در پایان بیان داشت: سالانه
۳ هزار مورد جديد در سرطان كودكان داريم و بيشتر به علت اختلالات ژنتيك است.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت