کریمی گفت: استاد یلدا نمونه واقعی اخلاق پزشکی بود و یاد او در بین جامعه پزشکی همیشه ماندگار است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عباسعلی‌ کریمی‌ رئیس‌ دانشگاه علوم پزشکی تهران‌ در مراسم تشییعپروفسور یلدا چهره ماندگار پزشکی و استاد نمونه اخلاق که در بیمارستان امام خمینی‌ برگزار شد، گفت: دکتر یلدا اخلاق را به معنای واقعی به همه ما نشان داد و در تمام مراحل زندگی و کار و فعالیت خود اسوه بی بدیل اخلاق بود.

 وی ادامه داد: اگر بخواهیم یک صفت بارز از دکتر یلدا را بیان کنیم باید بگویم که او الگوی عملی اخلاق پزشکی بود و برای همه ما فردی بی‌نظیر‌ و تکرار نشدنی است.

 کریمی عنوان کرد: ما امروز به ظاهر با دکتر یلدا خداحافظی‌ می‌کنیم اما یاد این استاد بزرگوار و الگوی حرفه‌ای و عملی ایشان در جامعه دانشگاهیان و پزشکان همیشه زنده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: استاد یلدا باور داشت که همه کارها را باید از اول درست انجام داد و به لیل آنکه به سخنان خود عمل می‌کرد الگوی عملی اخلاق پزشکی محسوب می‌شود.

 در ادامه فاضل رئیس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد: حقیقت این است که مرگ دکتر یلدا آغازی برای زندگی دیگر او‌ست و در شرایطی‌ که در مسائل اخلاقی در جامعه نگرانی وجود دارد وجود افرادی چون دکتر یلدا موهبتی‌ الهی محسوب میشد‌ زیرا استاد یلدا به عنوان نمونه برتر اخلاق شناخته می‌شدند‌ و به همین دلیل یاد ایشان همیشه در بین مردم و جامعه پزشکی ماندگار است.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت