مدیر کل لوازم آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از نظارت جدی این سازمان بر کیفیت محصولات آرایشی و بهداشتی خبر داد.

اسماعیلی مدیر کل لوازم آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفت‌ و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: محصولات آرایشی و بهداشتی که به کشورمان وارد می‌شوند سلامتی آنها به وسیله کارشناسان سازمان غذا و دارو بررسی و پس از انجام آزمایش‌های لازم و تایید نهایی اجازه ورود به بازار داخلی کشورمان پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: لوازم آرایشی و بهداشتی که به وسیله شرکت‌های داخلی تولید می‌شوند از همان مراحل اولیه و تولید مواد خام مورد نظارت قرار می‌گیرند که در صورت وجود هر گونه مشکلی در این لوازم اجازه تولید و فعالیت کارخانه آن گرفته می‌شود.

لوازم آرایشی قاچاق تاییدیه‌ سلامت ندارند

اسماعیلی عنوان کرد: لوازم آرایشی و بهداشتی  که از راه قاچاق وارد کشور می‌شوند از نظر سلامتی هیچگونه تاییدیه‌ای ندارند به همین دلیل در هنگام مصرف مشکلات پوستی برای مصرف کننده به وجود می‌آورند.

مدیر کل لوازم آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ادامه داد: لوازم آرایشی و بهداشتی که از راه غیر قانونی وارد بازار می‌شوند از نظر سلامت مشکل دارند، به طوریکه ممکن است از میزان قابل توجهی سرب در مواد تشکیل‌دهنده آنها استفاده شده و همین امر باعث ایجاد مشکلات کلیوی، کبدی و حتی مسمومیت سربی در افراد شود.

وی گفت: لوازم آرایشی و بهداشتی که از مبادی غیر قانونی وارد کشور می‌شوند برند‌های معروف را به صورت تقلبی بر روی محصولات خود هک کرده و معمولا قیمتشان‌ پایین‌تر از محصول اصلی است.

اسماعیلی یادآور شد: همکاران ما در کارخانه های خارجی به دقت کار نظارت را انجام می‌دهند تا محصولات آرایشی وارداتی‌ از نظر سلامتی هیچ گونه مشکلی نداشته باشند.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت