گروه سلامت ــ رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تشریح نحوه حضور وزارت بهداشت در نمایشگاه‌ بین‌المللی قرآن کریم پرداخت و گفت: ارائه خدمات طب ایرانی از جمله این موارد است.

محمدمهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با ایکنا، به تشریح نحوه حضور وزارت بهداشت در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم پرداخت.

بحرالعلوم تصریح کرد: ما امسال در نمایشگاه قرآن دو مسئولیت داریم که بخشی از آن قرآن و سلامت بوده که وزارت بهداشت آن را راه‌اندازی و پشتیبانی می‌کند و از چند سال قبل جزو بخش‌های مطرح نمایشگاه قرآن بوده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر امسال مسئولیت بخش دانشگاهی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بر عهده وزارت بهداشت، گذاشته شده است و در این راستا ما برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم با نهاد‌های دانشگاهی کشور در مورد چگونگی حضور آنان در نمایشگاه را انجام داده‌ایم.

رئیس بخش دانشگاهی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: برای هماهنگی‌های بخش دانشگاهی ما تاکنون دو جلسه با نهاد‌های دانشگاهی و اعضای شورای فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها برگزار کرده و جلسات متعددی نیز با وزارت ارشاد داشته‌ایم، امسال دانشگاه‌ها علاوه بر فعالیت‌های روتینی که در نمایشگاه قرآن دارند طرح‌های دیگری مانند نشست‌های تخصصی و مسابقات تیمی دانشجویان ارائه تفسیر‌های کوتاه به مخاطبان و ارائه مشاور‌های دانشجویی به پایان‌نامه‌های قرآنی و فعالیت‌های هنری می‌پردازند.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در ادامه به تشریح نحوه فعالیت وزارت بهداشت در این نمایشگاه پرداخت و تصریح کرد: در بخش قرآن و سلامت که عنوان غرفه وزارت بهداشت است، علاوه بر خدمات قرآنی که به مراجعین داده می‌شود مشاوره‌های سلامت جسم و روان نیز ارائه می‌شود.

وی افزود: در قسمتی نیز با عنوان طب ایرانی با دو رویکرد، ارائه مشاوره سبک زندگی به بزرگسالان و کودکان انجام می‌شود، همچنین کانون قرآن و عترت دانشجویان علوم پزشکی نیز در این بخش فعالیت ویژه‌ای دارند و محصولات و فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود.

بحرالعلوم با اشاره به برگزاری نشست‌های مرتبط با فعالیت‌های وزارت بهداشت در بخش قرآن و عترت، اظهار کرد: در کنار این‌ها مسابقات روزانه‌ای برای مخاطبان در حوزه‌های سلامت و قرآن برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن نسبت به سال‌های قبل منظم‌تر شده است؛ گفت: امسال نیز چهره‌های شاخص قرآنی جامعه پزشکی به صورت روزانه در بخش قرآن و سلامت نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ترجمه-قرآن-كريم دكتر سيد محمد حسين كلانتر معتمدي ( عضو پيوسته...
ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...

ورود به سایت