وزیر بهداشت در حکمی دکتر اکبر فتوحی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران را برای مدت دو سال به عنوان رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در متن حکم دکتر سید حسن هاشمی خطاب به دکتر اکبر فتوحی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، آمده است: نظر به سوابق، تجربیات علمی و اجرایی جناب عالی و به استناد ماده ۶ اساسنامه مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران و پیشنهاد شماره ۳۱۸/ص/۹۷ مورخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران به مدت دو سال به عنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب می شوید.

امید است در دست یابی به اهداف پیش بینی شده در ماده ۳ اساسنامه مؤسسه، با بهره گیری از توان بالقوه ای که در مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور و مؤسسات تحقیقاتی و سازمان های مرتبط وجود دارد، فعالیت مؤسسه را به عنوان پشتوانه علمی و تحقیقاتی برای توسعه و تعالی سلامت در افق ۲۰ ساله کشور، اهداف برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و نقشه جامع علمی کشور تداوم بخشیده و ارتقاء دهید.

انتظار می رود مؤسسه با تقویت ساختار و توان علمی خود و همکاری با مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه ها، دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور اقدامات عملی و عینی در زمینه استقرار برنامه دیده بانی سلامت کشور، ارزیابی برنامه تحول سلامت و بسترسازی تحقیقات کاربردی در راستای نیازهای نظام سلامت انجام دهد.

امید است با اتکال به خداوند متعال و در جهت خدمت به ملت شریف ایران، در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

وزیر بهداشت همچنین در پیامی از دکتر سید رضا مجدزاده رییس سابق موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوی اسلامی ایران تقدیر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر سیدرضا مجدزاده

خدمت گزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش عطا می فرماید. لذا بدین وسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت ریاست مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

امید است همواره به عنوان یکی از نیروهای ارزشمند در نظام سلامت موفق و پیروز باشید.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت