گروه سلامت ــ وزیر بهداشت گروه اولی که قرار است ارز دولتی در اختیار آن‌ها قرار گیرد را مربوط به مواد اولیه و داروی بیماران، تجهیزات پزشکی دانست و گفت: به‌طور کلی شامل پنج هزار قلم دارو و ۲۲ هزار قلم تجهیزات پزشکی است

به گزارش خبرنگار ایکنا، سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۱۵ مردادماه، در حاشیه مراسم روز بزرگداشت خبرنگار با بیان اینکه امشب آقای رئیس‌جمهور خبر‌های خوبی را به مردم ارائه می‌کند، اظهار کرد: دولت مصمم است در حوزه دارو به ویژه دارو‌ها و کالا‌های اساسی با نرخ دولتی در اختیار تولیدکنندگان و مردم قرار بگیرد.

وی افزود: تمهیداتی پیش‌بینی شده تا مردم دچار زحمت نشوند، البته نمی‌توان تضمین کرد که تخلفی در بین تولیدکننده‌ها در بخش دولتی و بخش خصوصی نباشد، ضمن اینکه مردم می‌توانند مشکلات و تخلفات را از طریق تماس با سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

هاشمی همچنین در مورد وضعیت توریسم درمانی در شرایط حاضر نیز عنوان کرد: مسئله یک فرصت خوب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان دارو و تجهیزات است؛ چرا که ظرفیت خالی در صنعت دارو و تجهیزات برای صادرات داریم و در زمینه ارائه خدمات هم ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که این مسئله بستگی به این داشته که شرکت‌ها و مراکز مربوطه چه اقداماتی انجام دهند.

وزیر بهداشت یادآور شد: در حوزه ارز و ارائه تسهیلات برای شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، مکانیسمی پیش‌بینی شده که خطا‌ها را کاهش دهد، در دوره‌ای رئیس‌جمهور و معاون اول گفتند برای هر اقلامی ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان را در نظر گیرند که در آن یکی، دو ماه ممکن بود تصمیمات ناصحیح در ثبت سفارشات اقلام توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود، ولی به تازگی مسئولیت این قضیه برعهده ما گذاشته شده و ما باید پاسخگو باشیم.

وی در مورد گروه‌هایی که ارز دولتی در اختیار آن‌ها گذاشه می‌شود نیز تصریح کرد: گروه اولی که قرار است ارز دولتی در اختیار آن‌ها قرار گیرد مربوط به مواد اولیه و داروی بیماران، تجهیزات پزشکی است که به‌طور کلی پنج هزار قلم دارو و ۲۲ هزار قلم تجهیزات پزشکی محسوب می‌شود. بنابراین کار ما سخت است؛ چرا که باید تلاش کنیم چندین هزار قلم دارو فراهم باشد که لیست نهایی در این زمینه فردا تحویل وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌شود.

وی در مورد خاطرات خود از خبرنگاران نیز اظهار کرد: همه موضوعاتی که با خبرنگاران مطرح می‌شود خاطره است، برای همین ممکن است موضوعات برای مسئولان شیرین نباشد؛ چرا که عمدتا غافلگیر می‌شوند. من تاکنون در مقابل خبرنگاران کم نیاورده و این‌گونه نبوده که نتوانم جواب دهم، البته خاطره خوشی نیز ندارم.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

نقش-آينده‌پژوهي-در-مديريت-بحران‌ها آينده‌پژوهي، علم و يا به تعبير ديگر هنري است كه به...

ورود به سایت