عناوین مهمترین خبرها:

گروه سلامت ــ مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به عدم اصلاح ساختار وزارت بهداشت برای تشکیل اداره سلامت معنوی از تعریف بسته‌های سلامت نوزادان و سلامت معنوی زوجین خبر داد.

سیدحامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در گفت‌وگو با ایکنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیگیری اداره سلامت معنوی در ساختار وزارت بهداشت، اظهار کرد: تا ساختار وزارت بهداشت، اصلاح نشود اداره‌ای با عنوان سلامت معنوی نیز در این وزارتخانه شکل نمی‌گیرد.
وی افزود: مکاتبات مکرری برای این موضوع انجام شده و سازمان مدیریت باید موافقت و مجوز این تغییر ساختار و تشکیل اداره را اعلام کند.
برکاتی با بیان اینکه علی‌رغم نبود اداره سلامت معنوی، وزارت بهداشت اهدافی در ذیل سایر ادارات پیش می‌برد، بیان کرد: بخشی از موضوع سلامت معنوی در اداره سلامت نوزادان و بخش دیگر را در حوزه جمعیت تعریف کرده‌ایم و در این راستا در بسته‌های
۹۰ ساعته مربوط به ازدواج به آموزش مبانی سلامت معنوی پرداخته می‌شود.
مدیرکل دفترسلامت جمعیت، خانواده و مدارس ادامه داد: در این بسته‌ها که با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده و به زوجین ارائه می‌شود، روحانیون در کلاس‌های
۸ ساعته مبانی و ارزش‌های معنوی را آموزش می‌دهند.
وی بیان کرد: در حال حاضر این کلاس‌ها در چهار دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران و البرز آغاز شده و تا پایان مهرماه در
۶ دانشگاه علوم پزشکی اراک، خمین، ساوه، اصفهان و قم نیز این کلاس‌ها برگزار می‌شوند. ضمن اینکه در فاز بعدی ۵ دانشگاه علوم پزشکی از جمله فارس، گیلان و مازندران برای این کار مدنظر قرار گرفته است.
برکاتی یادآور شد: تا پایان سال جاری نیز در
۱۰ استان کشور که بیشترین میزان طلاق را دارند موضوع سلامت معنوی برای زوجین با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال می‌شود.
وی تأکید کرد: هدف سلامت معنوی برای زوجین مبانی و اصولی است که یک زوج در جریان ازدواج باید در کنار مباحث حقوقی، سلامت روانی و سلامت جنسی از آن آگاهی داشته باشند.
مدیرکل دفترسلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در پایان افزود: تمامی اساتید این دوره‌ها مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و در کمیته‌ای ذیل شورای عالی اجتماعی زنان از آنان مصاحبه می‌شود و پس از آن آموزش سلامت معنوی را برای زوجین انجام می‌شود.