عناوین مهمترین خبرها:

 

نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با اعتبارات پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 93، کام تلخ بیماران با افزایش بودجه سلامت شیرین می شود.

عابد فتاحی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: بودجه وزارت بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال 93، رشد 14 درصدی نسبت به سال گذشته دارد که این وضعیت، نوید بخش آینده ای روشن است.

وی اظهار کرد: در لایحه بودجه سال 93 اعتباری افزون بر 35 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت و 14 هزار و 500 میلیارد تومان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص یافته است.

وی به نقش سازمان بیمه سلامت ایرانیان در بهبود وضعیت حوزه سلامت کشور گفت: با توجه به رویکرد وزارت بهداشت و درمان در دولت یازدهم بدون شک شاهد توسعه و شکوفایی این سازمان می شویم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اختصاص منابع اعتباری از محل درآمدهای قانون هدفمند کردن یارانه ها به حوزه سلامت، کلید توسعه و بهبود این حوزه است گفت: در چند سال اخیر اختصاص اعتبارات از سوی دولت با مشکلات بسیاری روبه رو شده است از این رو در سال آینده اختصاص این گونه اعتبارات بسیار حیاتی است.

فتاحی با اعلام اینکه قطعا نگاه حمایتی دولت به حوزه سلامت بیش از پیش افزایش می یابد خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات در این حوزه، نمی توان همه مشکلات پیرامون بهداشت و درمان را رفع کرد از این رو دولت با رویکردی که در پیش گرفته می تواند با اختصاص اعتبار و بودجه مناسب زمینه بهبود وضعیت این حوزه را فراهم کند.

این نماینده مجلس بر لزوم اختصاص اعتبار برای حمایت از بیمارستان های دولتی نیز تأکید کرد و گفت: نبود اعتبار در بیمارستان های دولتی تاثیر مستقیمی بر درمان بیماران دارد به گونه ای که روند درمان را با کندی مواجه می کند به همین دلیل برنامه های مدبرانه دولت می تواند این مشکل را حل کند.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت