شفقنا- ششمین همایش سلامت معنوی از صبح امروز در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، در ششمین همایش سلامت معنوی سخنرانانی همچون رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان دبیر همایش، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و سلامت، اعضای هیئت علمی‌ مراکز علمی و دیگر شخصیت‌ها به بیان نظرات خود پیرامون سلامت معنوی پرداختند.
این همایش تا روز جمعه، سوم اسفندماه ادامه خواهد یافت.

بیان ویژگی‌های شخصیتی عباس شیبانی توسط دکتر مرندی

علیرضا مرندی پیش از ظهر امروز در ششمین همایش سلامت معنوی که در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، اظهار داشت: تجلیل از کسانی همچون دکتر شیبانی وظیفه شرعی ماست.

او افزود: استاد شیبانی در طول زندگی قدم های خود را برای رضای خدا برداشته‌اند و مهم‌ترین انگیزه بسیاری از دانشجویان ایشان برای تحصیل در پزشکی شاگردی برای دکتر شیبانی بود.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: دکتر شیبانی ۱۳ سال زندان را در نظام طاغوت تجربه کرده و در دهه۱۳۳۰ از دانشگاه تهران اخراج شد و در نهایت با توصیه آیت‌الله برجردی او را به دانشگاه بازگرداندند.

او بیان کرد: دکتر شیبانی وسواس‌های بسیاری در استفاده از منابع بیت‌المال داشته و حتی در بسیاری از مواقع چای جلسات را نمی‌نوشید.

مرندی تاکید کرد: دکتر شیبانی منزلی از خود نداشته و هنوز هم اجاره نشین است و متاسفانه از دولت کنونی دو بار برای او حکم تخلیه منزلی که وزارت ارشاد در اختیار او گذاشته بود صادر شد که با وساطت شخص رهبر انقلاب این مشکل حل شد.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران مطرح کرد: در مجلس شورای اسلامی اگر دکتر شیبانی با طرح و لایحه ای موافقت و یا مخالفت می‌کرد، نمایندگان دیگر با او همراه می‌شدند، چرا که می‌دانستند او تصمیم خلاف قانون و شرع نمی‌گیرد.

مرندی ادامه داد: دکتر شیبانی برای دیدار با شخصیت‌ها از رهبر انقلاب تا رئیس جمهور ملزم به اجازه گرفتن نبود و تمام درها برای ایشان گشوده بود.

دست کسانی همچون دکتر شیبانی را می‌بوسم

سردار حسین سلامی هم طی سخنانی در این همایش، اظهار داشت: همیشه عناصر و حقایقی وجود دارند که ساختمان هویت و شخصیت ملت و جامعه را می سازند.

او افزود: ما نمی‌توانیم بدون داشتن قهرمانانی بزرگ، یک ملت بزرگ باشیم و همیشه جایگاه یک ملت به قلمرو بزرگی مردان و زنان بستگی دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جامعه ما از نعمت وجود شخصیت‌های بزرگ بهره‌مند بوده و در این تاریخ نورانی پس از انقلاب اسلامی این انسان‌های بزرگ بسیار زیاد بوده و جامعه به احترام آن‌ها بلند و به واسطه آن‌ها سربلند می‌شود، این نمونه ها سرمشق هایی هستند که جامعه به واسطه آن‌ها صراط مستقیم را پیدا می‌کنند.

سلامی بیان کرد: شخصیت‌هایی همچون دکتر شیبانی بر سپهر این میهن همچون ستاره راه را روشن و مشخص می‌کنند، این انسان‌ها کسانی هستند که موت نمی‌تواند حیات طیبه را از آن‌ها بگیرد.

او تاکید کرد: این بی توجهی به مادیات دنیا نشانه همان شرح صدر است، انسان‌هایی که دنیا در مردمک چشمشان کوچک است، می‌توانند با سیر معنوی ساحت‌های آسمان و زمین را طی کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: انسان‌های بزرگ پس از مرگشان نمی‌میرند، بلکه جریانی از عمل صالح ایجاد می‌کنند، اگر به انسان‌های طراز دنیای غرب نگاه کنیم می‌بینیم که در غرب به دلیل حاکم نبودن نگرش اسلامی آرامش و امنیت به عنوان گمشده ای بزرگ مورد جستجوی آدمیان قرار می‌گیرد.

سلامی با بیان اینکه بنده دست کسانی همچون دکتر شیبانی را می‌بوسم، عنوان کرد: در علم شیمی غربی ها می‌آموزند که چگونه میکروب ها را به جهان تکثیر کرده و خود سالم بمانند و زمانی که دین کمرنگ شود، انسان به این سمت حرکت می‌کند، اما انسان‌های بزرگ به عنوان طلایه داران آرامش و امنیت در مقابل غرب و آموزه های غلط آن می‌ایستند