عناوین مهمترین خبرها:

 

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با موادمخدر بیان کرد: موج جدید مواد، روانگردان‌ها هستند که شکل و ترکیب کاملاً گیاهی و سنتی دارند و باید آگاهی جوانان با آثار شوم این روانگردان‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری فارسبه نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ بابک دین‌پرست در حاشیه اولین نشست شورای هماهنگی مواد مخدر غرب استان تهران در شهرستان شهریار در این رابطه گفت: مردم لازم است بیشتر احساس مسئولیت کنند و متوازن با دولت در امور مبارزه با مواد مخدر مشارکت کنند زیرا اگر فرهنگ مبارزه با تقاضا در جامعه تشدید و نهادینه شود، عرضه‌ای هم وجود نخواهد داشت.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با موادمخدر بیان کرد: موج جدید مواد، روانگردان‌ها هستند که شکل و ترکیب کاملاً گیاهی و سنتی دارند و باید آگاهی جوانان با آثار شوم این روانگردان‌ها افزایش پیدا کند و جوانان ما باور کنند که استفاده از این مواد لذت زود گذر اما خانمانسوز دارد.

به گفته دین‌پرست، بر اساس پالایش سال 90 ، از یک میلیون و 350 هزار معتاد، مشخص شد که 75 درصد آنان سطح سوادشان بالای دیپلم است و امروز متاسفانه این تعداد معتاد از عرضه مواد مخدر حمایت می‌کنند که باید چرخه تقاضا با همکاری مردم تغییر کند.

وی تأکید کرد: در دو حوزه باید فعالیت کنیم یکی مبارزه با عرضه که پلیس و قوه قضاییه، اطلاعات و دیگر دستگاه‌های مرتبط فعالیت خوبی دارند و در سال گذشته 500 تن مواد مخدر کشف و 263 هزار نفر دستگیر شدند و در حوزه دوم باید فرهنگ‌سازی در امر کاهش تقاضا، جدی‌تر در دستور کار قرار گیرد و این مسئله نیز بدون مشارکت مردم و خانواده‌ها امکان‌پذیر نیست.

دین‌پرست همچنین از کشف  402 تن انواع مواد مخدر طی 7 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این رابطه 178هزار و 190 نفر از عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر دستگیر شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: بر اساس آمار سازمان ملل نیز 240 میلیون نفر در جهان در سال 2012 برای یک بار از مواد مخدر استعمال کرده‌اند و همچنین 10 میلیون نفر سوداگر مرگ در امر تهیه و توزیع مواد مخدر در دنیا فعالیت دارند که سالانه بالغ بر یک هزار و 600 میلیارد دلار از این طریق سود می‌برند و در ایران نیز سالانه قاچاقچیان مواد مخدر 3 میلیارد دلار کسب درآمد دارند.

 

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت