عناوین مهمترین خبرها:

کرج - ایرنا - وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در گذشته نه چندان دور با اجرای برنامه واکسیناسیون 6 بیماری مهلک در کشور مهار شد، گفت: اکنون برای پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر مانند سرطان 2 برنامه محوری داریم .

به گزارش ایرنا، دکترسعید نمکی روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از چهار محصول جدید دارویی در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز افزود: در مورد بیماری سرطان 2 برنامه داریم که باید به جایی برسیم که ابتلا به سرطان نداشته باشیم و این جز برنامه های ملی است که دنبال می کنیم.
وی بیان داشت : امروز شیوع سرطان ها و بیماری های غیر واگیر را باید مهار کنیم.
نمکی یادآور شد که در گذشته نه چندان دور 6 بیماری مهلک با واکسن در کشور مهار شد، لیکن پس از آن در تله بیماری های عروقی، دیابت و سرطان گرفتار شدیم که هزینه های زیادی تحمیل می کنند.
وزیر بهداشت گفت: اکنون 2 برنامه شامل اصلاح زیست مردم و ساخت داروهای مورد نیاز در داخل کشور در دست اجرا است .
وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی در اولویت کاری قرار گرفته است، گفت: به هیچ وجه اجازه واردات داروهایی که مشابه آنها در داخل کشور تولید می شود،نخواهیم داد.
نمکی اظهار داشت : امروز یکی از بزرگترین شاهکارها در داخل کشور تولید ثروت است که شکل می گیرد.
وی بیان داشت: در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی سیاست حمایت از تولید داخلی دنبال می شود و به هیچ وجه اجازه ورود داروی ساخته شده یا ماده اولیه ساخته شده که در داخل تولید می شود، نخواهیم داد.
نمکی افزود: این شیوه حمایت از تولید همبستگی داخلی ملی را می طلبد و نظام بانکی و بروکراسی که برخی مواقع ترمز تولید داخلی می شود باید اصلاح کرد و حمایت جدی را در عرصه واقعی تولید و عرضه محصول در سطح ملی را داشت .
وی بیان داشت : فعالان عرصه داروسازی کشور را حمایت خواهیم کرد و تولید داروهای مورد نیاز برای کاهش هزینه های ارزی در دستور کار قرارگیرد.
نمکی افزود: امروز البرز به عنوان نقطه حساس در صنعت داروی کشور به شمار می رود و این استان در زمینه دارو و لوازم آرایشی بهداشتی فعالیت خاصی دارد .
وی بیان داشت: اگر کیفیت در مواد اولیه و ساخت باشد بار سنگین از دوش اقتصاد ملی بر خواهد داشت
وزیر بهداشت و درمان بیان داشت: استاندار دلسوزانه از تولید حمایت می کنند و گره هایی که در استان است می گشایند لیکن در سطح ملی ما نیز حمایت خواهیم کرد.
در این مراسم از چهار داروی جدید درمان سرطان و دیابت در شهرک صنعتی اشتهارد البرز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.
شهرک صنعتی اشتهارد در 70 کیلومتری جنوب غربی کرج مرکز استان البرز واقع شده که حدود 2هزار واحد تولیدی صنعتی فعال و نیمه فعال در این مجموعه وجود دارد.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت