عناوین مهمترین خبرها:

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در حال حاضر کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی قابل رویت است و باعث فرسودگی شغلی جامعه پرستاران شده است و وزارت بهداشت باید از طریق سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛‌ بشیر خالقی با اشاره به پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل پرستاران اظهار کرد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص قانون ارتقا بهره‌وری برای جامعه پرستاران پیگیری‌های بسیاری انجام داده و امیدوار هستیم که این قانون برای پرستاران سراسر کشور اجرایی شود.

وی با بیان این که اصلاحیه قانون سازمان نظام پرستاری در حال حاضر در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قرار دارد، افزود: براساس اصل 57 قانون اساسی طرحی که بار مالی برای دولت ایجاد کند نباید تصویب شود بنابراین این امر به صورت لایحه از سوی دولت به کمیسیون بهداشت عنوان شد که با ارسال این لایحه به صحن علنی مجلس از زحمات پرستاران به نوعی قدردانی خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: در حال حاضر کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی قابل رویت است و باعث فرسودگی شغلی جامعه پرستاران شده است و وزارت بهداشت باید از طریق سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی این موضوع را پیگیری کند و مجوزهای لازم برای ردیف استخدامی بیشتر را دریافت نمایند.

وی با بیان این که پرستاران پایه‌های اصلی نظام سلامت هستند، تصریح کرداگر پرستاران دچار مشکلاتی شوند، سیستم سلامت جامعه دچار مشکل خواهد شد و اگر هم آبروی برای بیمارستان ها کسب می‌شود، در سایه زحمات پرستاران خواهد بود بنابراین باید از  آنها حمایت صورت گیرد و به نوعی از تلاشهای شبانه‌روزی آنها دفاع کرد تا به حقوق خود دست یابند.