عناوین مهمترین خبرها:

لاریجانی گفت: اولین فراخوان این دوره به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده و افراد واجد شرایط، با هماهنگی دانشگاه محل خدمت خود می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به اهمیت نقش پزشکان خانواده به عنوان ارائه کنندگان خدمت در سطح اول ارائه خدمات سلامت گفت: این گروه از همکاران مراقبت‌های سلامت را به صورت جامع و ممتد به افراد، خانواده و جامعه تحت پوشش ارائه می­‌کند و تاثیر زیادی در ارتقا سلامت جامعه محور دارند.

لاریجانی به برنامه وزارت بهداشت برای اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع اشاره کرد و عنوان کرد: پیاده سازی نظام پزشکی خانواده از جمله تکالیف قانونی در اسناد بالادستی از جمله برنامه ششم توسعه است.

وی با بیان اینکه لازم است از ظرفیت پزشکان عمومی در توسعه برنامه پزشکی خانواده استفاده شود، گفت: بر این اساس دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده با همکاری و اقدام مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و دفتر منطقه‌ه­ای کشور‌های مدیترانه‌شرقی سازمان جهانی بهداشت توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی و معاونت­‌های آموزشی و بهداشت وزارت متبوع طراحی شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: برای اجرای این برنامه تفاهم نامه­ همکاری بین معاونت‌های آموزشی و بهداشت وزارت بهداشت منعقد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: این دوره به عنوان یک برنامه میانبر آموزشی به منظور توانمندسازی پزشکان در حوزه پزشکی خانواده طراحی شده و هدف اصلی آن آموزش پزشکان عمومی است.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با بیان اینکه این دوره آموزشی به صورت ترکیبی از دوره­‌های آموزش مجازی و یادگیری حاصل از ارائه خدمات مراقبت سرپایی در عرصه‌های آموزشی مراکز جامع خدمات سلامت اجرا خواهد شد، گفت: بخش نظری این آموزش‌ها از طریق دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارائه می‌شود و آموزش‌های در عرصه نیز در مراکز خدمات جامع سلامت با هماهنگی حوزه معاونت بهداشت اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولین فراخوان ثبت نام و پذیرش دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده گفت: پزشکان عمومی و پزشکان خانواده شاغل در معاونت­های بهداشت و درمان تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند با هماهنگی دانشگاه محل خدمت در این دوره شرکت کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که با اجرای این برنامه زیرساخت‌های برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع بیش از پیش فراهم شود.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت