معاون کل وزارت بهداشت گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی و هدف‌گذاری اساسی دولت و وزارت بهداشت، پوشش همگانی سلامت در ابعاد مختلف آن تا افق ۱۴۰۴ خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در آیین تکریم اورنگ ایلامی و معارفه پرویز یزدان پناه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی سلامت، مسئول تامین سلامت هر یک از  افراد جامعه است.
وی در ادامه افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست. جلب رضایت مردم از خدمات سلامت، کاهش هزینه‌های سرسام آور از جیب مردم و کاهش هزینه‌های اضافی از جمله اهداف و برنامه‌های مهم وزارت بهداشت در سال‌های گذشته در دولت تدبیر و امید بوده است.
وی ضرورت و ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور و همکاری و همیاری تمامی سازمان‌ها و نهادهای خارج از حوزه سلامت برای اجرای موفق‌تر آن را یادآور شد و گفت: در حالی که تا حدود یک دهه گذشته
۷۰ درصد جمعیت کشور در روستاها ساکن بودند، اکنون میزان جمعیت شهری به بیش از ۷۲ درصد رسیده و همین امر تقویت این طرح را دو چندان کرده است.
حریرچی تصریح کرد: متوسط پرداخت از جیب مردم تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بین
۵۶ تا ۵۸ درصد بود که ظرف ۲ سال گذشته به کمتر از ۴۰ درصد کاهش یافته است و  بیش از ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تاکنون از طرح تحول نظام سلامت بهره منده شده‌اند.
معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: هم اینک حدود
۴۰ درصد از تخت‌های بیمارستانی و بستری در بخش خصوصی خالی است که با فعال کردن آنها تحول عظیمی در تامین و حرکت در مسیر عدالت در حوزه سلامت کشور رقم خواهد خورد.
بنابر اعلام وبدا، حریرچی افزود:
۶۰.۵ درصد تخت‌های بستری کشور در بیمارستان‌های وزارت بهداشت، شش درصد در سایر بخش‌های دولتی و ۹.۵ درصد در نهادهای عمومی غیر دولتی همچون سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
 وی در ادامه اظهار داشت: شفافیت، اجرای دقیق قانون و عدالت در سلامت به ویژه در زمینه جذب و بکارگیری نیروی انسانی مورد نیاز از جمله وظایف و برنامه‌های راهبردی و اولویت‌های کاری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج باشد.
حریرچی با اشاره به ضرورت افزایش رضایتمندی از نظام سلامت خاطرنشان کرد: مردم، انتظار درمان و رعایت کرامت دارند و نباید متولیان درمان فرقی بین افراد قائل شوند
.