عناوین مهمترین خبرها:

 

ایرنا - سرپرست واحد مدیریت و کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روند مخاطرات آب و هوایی در کشور را رو به افزایش دانست و گفت: کشور باید برای مقابله با تغییرات جوی آماده شود .

علی اردلان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در برابر زلزله و سیل، و برای پیشگیری از خسارات این حوادث آماده هستیم اما لازم است برای مقابله با تغییرات جوی مانند پدیده گرد و غبارها نیز آمادگی داشته باشیم.

وی گفت: البته در زمینه مقابله با بلایای طبیعی زلزله و سیل باید اقدامات بیشتری انجام شود؛ بطور مثال ارزیابی های ایمنی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی نشان می دهد سطح استاندارد ایمنی مراکز بهداشتی کشور در برابر زلزله از 10، چهار است.

مشاور معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: البته قبل از این سطح استاندارد بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی در برابر زلزله کمتر از چهار بوده است و امیدواریم به سطح شش یا هفت برسیم.

اردلان، ایجاد اتاق های مدیریت بحران(ای او سی) در وزارت بهداشت و تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تقویت سامانه اورژانس پیش بیمارستانی، تقویت نظام مراقبت بیماری ها و تقویت سامانه پاسخ بهداشت محیط را از جمله اقدام های انجام شده برای مقابله با بلایای طبیعی در کشور عنوان کرد.

وی افزود: تشکیل نظام مراقبت وقوع و پیامدهای بلایا در مراکز بهداشتی، اجرای آزمایشی برنامه ادغام مدیریت و کاهش خطر بلایا در 10 استان کشور از جمله تهران و لرستان و آموزش خانوارها برای آمادگی در برابر بحران ها از دیگر اقدام های در دست اجرا برای مقابله با بلای طبیعی است.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت