عناوین مهمترین خبرها:

سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: ۲۱۱ مورد تخلف که قصد ورود به دانشگاه‌های داخلی را داشتند شناسایی شده است؛ ۵ نفر افرادی بودند که کارچاق کن بودند که در خارج از مجموعه وزارت بهداشت فعالیت داشتند.

·      به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کیانوش جهانپور درباره شایعات واکسن آنفولانزا اظهار کرد: گروه‌هایی را در جامعه داریم که اصطلاحاً به آنها گروه‌های پرخطر می‌گوییم، این دسته از افراد در طیف سنی مختلف از جمله کودکان، سالمندان هستند البته عده‌ای از افراد که دچار مشکل ایمنی شدند هم مشمول می‌شوند به‌طور مثال بیمارانی که شیمی‌درمانی می‌شوند یا بیمارانی که بیماری مزمن دارند، بنابر تشخیص پزشک باید از این آمپول‌ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: به لحاظ فناوری واکسن‌هایی در اختیار است که طیف ویروس‌های پرخطر آنفولانزا را که طیف متنوعی است، تحت پوشش قرار می‌دهد؛ امروز هم این واکسن‌ها به تعداد کافی و مناسب و بر اساس آمارهایی که از سال قبل داریم، در دو تیپ واکسن 4ظرفیتی و 3 ظرفیتی تهیه شده است. از بهترین برند ها و شرکت‌های مورد تأیید سازمان‌های جهانی است. امروز در بازار دارویی موجود است. ولی در صورت توصیه پزشک این دارو را حتماً از داروخانه‌های معتبر خریداری کنند.

جهانپور در برنامه پارک شهر رادیو تهران اضافه کرد: واکسن‌های آنفولانزا مشکلی ندارند و قابل اعتماد است، چرا که هم فناوری تهیه این واکسن‌ها در جوامع انسانی سالیان سال بررسی شده است و امروز شواهد مطمئنی بر سلامت این واکسن‌ها وجود دارد. برخی از ناآگهی مردم سواستفاده می‌کنند و مواردی را بیان می‌کنند.

وی درباره موضع وزارت بهداشت درباره طب سنتی گفت: بعضی از پزشکان درس دانشگاه را خوانده‌اند و دوباره حضور آقایانی که اصطلاحاً به آنها حکیم می‌گویند آموزش دیده‌اند؛ بعضی دیگر کلا فضای مدرن را قبول ندارد می‌گویند با عرقیجات بیماری‌های بزرگ را می‌توان درمان کرد. گرایش افراطی و تفریطی در این حوزه وجود دارد،  بعضی مزایا و ثمرات فوق‌العاده طب مدرن را قبول دارند و قابل ادله هست و ممکن است دیدگاه تفریطی هم وجود داشته باشد که طب سنتی و تجارب جوامع در قابل طب سنتی را منکر شوند و آن هم قائدتاً پذیرفتنی نیست، علمی نیست و بیشتر هیجانی است. در وزارت بهداشت قائده بر طب رایج است و شواهد و مدارک علمی صد‌ها سال در قالب طب مدرن عرضه می‌شود اما آنچه به عنوان طب ایرانی در حال عرضه است و هزاران تجربه بشر گرد آمده است و در یونان آغاز و در ایران توسعه یافته است و در حال حاضر تبدیل به کتاب شده است، نیز مورد تأیید وزارت بهداشت است. در حال حاضر 19 دانشکده طب سنتی در دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت داریم. بیش از 500 نفر از پزشکانی که اساس و پایه پزشکی را می‌شناسند در دوره تخصصی طب سنتی ایرانی و داروسازی سنتی ادامه تحصیل داده‌اند و در سراسر کشور در حوزه پژوهش و ارائه خدمت در حال خدمت هستند.

سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: سلامتکده‌های طب سنتی زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور داریم؛ رویکردی است که طب سنتی ایرانی را به عنوان یک تجربه و مدارکی که از تجارب بشر ثبت شده است به عنوان مکمل در کنار طب رایج کمک‌کننده به سلامت جامعه می‌دانیم اما برای ورود به این طب نیاز است که افراد علم طب را به عنوان پایه فرا بگیرند و بیماری‌ها و درمان رایج را بشناسند و در صورتی که تمایل داشتند می‌توانند به عنوان طب مکمل در کنار طب مدرن بپردازند.

جهانپور درباره دختری که در دانشگاه شهید بهشتی ادعا داشته که با وی مصاحبه شده و مدارک ارائه کرده‌ و می‌گوید بازداشت شده است، گفت: این فرد تقلبی بوده و تنها مدارک دانشجویی این فرد، عکس‌هایی بوده است که در این دانشگاه داشته است و بعضاً از این عکس‌ها استفاده و مراکزی را در دام خود گرفتار کرده است حتی با این عکس‌ها برای برخی موسسات سو‌استفاده‌هایی هم کرده است؛ این فرد به هیچ وجه دانشجوی دانشگاه نبوده و توسط حراست به نیروی انتظامی معرفی شده است؛ بعد از آن هم دانشگاه از فرد مورد نظر شکایت کرد و شکایت در دست بررسی است.

وی گفت: امیدواریم دستگاه قضایی جوانب را بررسی و افرادی که با وی در ارتباط بودند را شناسایی کند؛ این فرد در برنامه‌های مشارکتی تلویزیونی به عنوان رتبه برتر کنکور شرکت کرده است.

سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت درباره تخلفات انتقال دانشجو از خارج به داخل کشور گفت: 211 مورد تخلف که قصد ورود به دانشگاه‌های داخلی را داشتند شناسایی شده است؛ 5 نفر افرادی بودند که کارچاق کن بودند که در خارج از مجموعه وزارت بهداشت فعالیت داشتند و 3 نفر هم از کارکنان وزارتخانه بودند که شناسایی شدند همچنین 38 نفر از همین جمع دانشجویان علاوه بر پیگیری کار خود، پیگیر کار دیگران بودند شناسایی شدند و بررسی‌ها انجام شده است و پرونده‌ها تحویل سیستم قضایی شده است؛ یک آژانس مسافرتی متخلف که مهر ورود و خروج افراد به خارج از کشور را جلع کرده بود و افراد دیگری در این رابطه شناسایی شدند؛ با ورود دستگاه قضایی و صدور مجوز برای ضابطان قضایی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت این تعداد شناسایی شدند؛ این پرونده هنوز مختومه نشده و هر کس به هر شکلی مبادرت به تخلف کرده باشد، برخورد می‌شود و وزارت بهداشت شفاف و روشن پیگیر موضوع است.

سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت درباره دادگاه شبنم نعمت‌زاده گفت: در این پرونده و پرونده‌های مشابه هر جایی که مقام قضایی صلاح دانسته، استعلام کرده و سازمان غذا و دارو هم نظر خود را داده است؛ در این مورد این پرونده هم، همین اتفاق افتاده است؛ در جلسه نخست این دادگاه از سازمان غذا و دارو و نمایندگان دعوت نشده بود و بعداً اصلاح شد و نظرات کارشناسی سازمان را مطرح خواهند کرد؛ هرگونه انبار کردن غیر قانونی در انبارهایی که معرفی نشده و ضوابط سازمان غذا و دارو رعایت نشده باشد، توسط هر فردی قطعاً تخلف است و وزارت غذا و دارو هم به عنوان شاکی پیگیر است؛ داروهای شناسایی شده بررسی و داروهای تاریخ گذشته امحا و آنهایی که تاریخ گذشته نیست با نظر کارشناسی و با توجه به اینکه شرایط نگهداری داروها به چه صورت بوده است، وارد بازار می‌شود و اگر قابلیت مصرف نداشتند وارد چرخه امحا می‌شود.

جستجو

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

به-مناسبت-اتمام-خدمات-رسانی-موفق-بخش-سلامت-کشور-در-اربعین-98سپید جامگان مسیر بهشت خدا قوت   دکتر محمدرضا...
ناخوشی-های-روانی-قرابت-و-نزدیکی-با-پدیده-اعتیاد-دارند   گفتگو با دكتر محمد باقر صابری زفرقندی،  عضو گروه...

ورود به سایت