عناوین مهمترین خبرها:

تهران- ایرنا- مدیر سازمان بهداشت جهانی در منطقه مدیترانه شرقی گفت: ایران برای بهبود و گسترش پوشش خدمات سلامت نه تنها در کشور خودش موفق بوده بلکه حتی این مسیر را برای سایر کشورهای منطقه هموار کرده است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا احمد المنظری روز دوشنبه در همایش پوشش همگانی سلامت در سالن همایش های رازی افزود: خدمات پوشش همگانی سلامت در ایران الگویی برای کشورهای منطقه و حتی جهان است و اجرای طرح تحول سلامت که از سال ۲۰۱۵ اجرا شد، نمونه ای از پایبندی سیاسی ایران به برنامه پوشش همگانی سلامت است.
وی ادامه داد: پوشش همگانی خدمات سلامت به معنای کاهش بیماری ها و هزینه های سلامت در کشورهاست و همه دولت ها موظف هستند با در اختیار گذاشتن خدمات سلامت برای آحاد مردم در این مسیر حرکت کنند.
المنظری افزود: میزان پوشش خدمات سلامت در منطقه مدیترانه شرقی از میانگین جهانی پایین تر و حدود
۴۴ تا ۶۶ درصد است؛ بنابراین مسیر سختی را برای پیشرفت در این عرصه داریم.
وی ادامه داد: رشد جمعیت، مهاجرت، مشکلات مالی و عدم دسترسی به خدمات سلامت و داروهای مورد نیاز به خصوص به اقشار آسیب پذیر از جمله عوامل محدود کننده در پوشش همگانی سلامت در منطقه ماست.
مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی گفت: در سال
۲۰۱۸ همه کشورهای عضو سازمان ملل به اجرای برنامه UHC یا برنامه پوشش همگانی سلامت متعهد شده اند و اجرای این تعهد بزرگترین دستاورد بشر حتی از منظر سیاسی تاکنون است.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

کارنامه-تحقیقات-کووید-۱۹-در-مرکز-تحقیقات-سیاستگذاری-سلامت-فروردین-تا-آذر-۱۳۹۹ کارنامه تحقیقات کووید- ۱۹ در مرکز تحقیقات سیاستگذاری...
بزرگداشت-ابومنصور-موفق-هروی امروز روز تکریم و بزرگداشت ابومنصور موفق هروی،پزشک،...

نشریه فرهنگ و ارتقاء سلامت

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت