عناوین مهمترین خبرها:

رئیس مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت از آغاز به کار 300 دفتر خدمات سلامت تا پایان سال 98 در کشور خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، احمد جنیدی جعفری رئیس مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت از آغاز به کار 300 دفتر خدمات سلامت تا پایان سال 98 در کشور خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر 80 دفتر خدمات سلامت در سطح کشور داریم. در سال گذشته آزمون توسعه دفاتر را برگزار کردیم و مصاحبه‌ها انجام شد و برخی دانشگاه‌ها در حال صدور احکام فعالیت این دفاتر هستند و تا آخر سال تعداد این دفاتر به نزدیک 300 دفتر خواهد رسید.

وی افزود: در نشست هم اندیشی مدیران سلامت محیط و کار 62 دانشگاه علوم پزشکی کشور که بعضا روسای گروه‌ها هم همراهشان بودند و در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، در خصوص مطالب حوزه بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای و طب کار بحث و تبادل نظر انجام شد. در این جلسه به صورت هم اندیشی در 8 گروه تخصصی بحث های لازم صورت گرفت و نتیجه بحث هریک از آنان در سالن همایش به صورت عمومی ارائه شد.

رئیس مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت بیان داشت: مباحث در 8 گروه بر اساس قطب‌های دانشگاهی شامل موضوعاتِ دفاتر خدمات سلامت و توسعه آنها در کشور، برون سپاری خدمات بهداشت حرفه ای برای کارگاه‌های کوچک و معاینات شغلی، کنترل طغیان‌ها و بیماری‌های منتسب به آب و غذا ، بحث های اجرایی کردن آئین نامه و قانون دخانیات بود. جمع‌بندی این مباحث برنامه‌های آینده مرکز سلامت محیط و کار را تبیین خواهد کرد.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

لزوم-مقابله-با-روند-گسترش-داروهای-تقلبی-و-غیر-استاندارد  لزوم مقابله با روند گسترش داروهای تقلبی و غیر...
به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت