عناوین مهمترین خبرها:

رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از ارائه پیشنهادات تعرفه‌ای پزشکی سال ۱۳۹۹ به هیات دولت خبر داد.

دکتر سیدسجاد رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، از ارائه پیشنهادات تعرفه‌ای پزشکی سال ۱۳۹۹ به هیات دولت خبر داد و گفت: پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۳۹۹ به هیات دولت ارائه شده است که در صورت تایید، آن را ابلاغ و اعلام می‌کنیم. ما در حال حاضر پیشنهاد افزایش تعرفه‌ها را ارائه کرده‌ایم.

وی افزود: پیشنهاد معقولی در حوزه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۱۳۹۹ به دولت ارائه شده که در صورت تایید هیات دولت بلافاصله آن را ابلاغ می‌کنیم. امیدواریم به زودی در دولت مطرح شود.

رضوی با بیان اینکه همه موارد اعم از افزایش هزینه‌ها، نرخ تورم و... در پیشنهادات تعرفه‌ای‌مان لحاظ شده است، ادامه داد: بنابراین در پیشنهادات تعرفه‌ای برای سال ۱۳۹۹، هم تورم را محاسبه کرده و دیده‌ایم و هم توان مالی دولت و بیمه‌ها مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی بحث افزایش هزینه‌های پزشکان و بیمارستان‌ها نیز دیده شده و برآیندی از افزایش تعرفه ارائه شده است. باید توجه کرد که افزایش یا اصلاح تعرفه‌ها همیشه ایده‌آل نیست، بلکه بر اساس توان و منابع و مصارف لحاظ می‌شود.

وی تاکید کرد: طبق ماده هشت قانون بیمه همگانی باید بر اساس منابع درباره تعرفه‌ها تصمیم‌گیری کنیم، نه فقط بر اساس مصارف. باید دید آیا منابع‌مان به اندازه مصارف هست یا خیر. بنابراین باید منابع و مصارف با یکدیگر تناسب داشته باشد.

رضوی همچنین گفت: در عین حال در پیشنهادات تعرفه‌ای ما تعرفه بخش خصوصی و دولتی به صورت جداگانه و متفاوت دیده شده است

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

لزوم-مقابله-با-روند-گسترش-داروهای-تقلبی-و-غیر-استاندارد  لزوم مقابله با روند گسترش داروهای تقلبی و غیر...
به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت