عناوین مهمترین خبرها:

 

به گزارش وب دا، یک پزشک متخصص اعصاب و روان در بیمارستان امام رضا(ع) گفت: بیماری آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل است و در این بیماری شدت از بین رفتن توانایی های ادراکی و اجتماعی آن قدر شدید است که سبب اختلال در عملکرد روزانه بیمار می شود.

دکتر "آزاده شمسی" با بیان این که عامل ایجاد کننده آلزایمر بیشتر ژنتیکی است ، افزود: بیماری آلزایمر با اختلال حافظه آغاز می شود به طوری که فرد قادر به صحبت کردن نبوده و مهارت های زبانی خود را از دست می دهد.

وی سن شروع این بیماری را سنین سالمندی عنوان و تصریح کرد: اگر فرد در سنین زیر 65 سالگی دچار این بیماری شود از نوع زودرس خواهد بود.

وی سبک زندگی سالم، ورزش، عدم استفاده از سیگار و مصرف میوه و سبزیجات تازه را بهترین گزینه ها برای پیشگیری از بیماری آلزایمر دانست.

وی خاطرنشان کرد: البته فعال بودن ذهن هم عامل مهمی برای پیشگیری از این بیماری است لذا افراد تحصلیکرده و اهل مطالعه و کارهای فکری کمتر به این بیماری دچار می شوند.

وی اضافه می کند: فعالیت های فکری و ذهنی نظیر شطرنج، حل جدول، روابط اجتماعی روزانه و یادگیری زبان دوم بیش از مصرف داروها می‌تواند در مقابله با آلزایمر موثر باشد.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت