عناوین مهمترین خبرها:

دکتر حسین ملک افضلی  عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی و  متخصص آمار حیاتی از دانشگاه علوم پزشكي تهران در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل گفت : خانه های بهداشت ما در روستا نزدیک به چهل سال عمر دارد و یکی از برنامه های موفق جمهوری اسلامی است و برای پیشگیری از بیماری ها و ارتقاء سلامت بسیار موثر بوده است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دکتر ملک اضلی با اشاره به لزوم توسعه خانه های بهداشت افزود : امروزه جامعه پزشکی با رویکرد پیشگیری از بیماری ها فعالیت می کند و ما باید خانه های بهداشت را در روستا ها ارتقاء دهیم و افرادی که کارشناس پرستاری و مامایی و مددکاران اجتماعی هستند را در این حیطه به کار ببندیم .

وی ادامه داد : با توجه به طرحی که با کمک شهرداری انجام شده است ما در خانه های بهداشت باید حوزه های سلامت جسمی ، روانی و اجتماعی را مورد توجه قرار دهیم .

دکتر ملک افضلی تصریح کرد : بحث همکاری های بین بخشی مهم است و باید در نظام سلامت مراقبت های بهداشتی اولیه  با مشارکت مردم و مراقبت از خود صورت گیرد و شعار امسال سازمان جهانی بهداشت که یک عمر سلامتی با خود مراقبتی است نیز گویای این مهم است .

ایشان خاطر نشان کرد : در کل کشور خانه های بهداشت حدود 19 هزار عدد است و در راستای پیشگیری از بیماری ها ی واگیر دار و غیره تلاش می کنند .

عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی در خصوص سیاست های کلی  جمعیت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است گفت : این سیاست ها بسیار دقیق برنامه ریزی شده است و باید با افزایش نرخ باروری جمعیت سالمند را کاهش دهیم و در این راستا باید برای جوانان زمینه های ازدواج و کارآفرینی فراهم شود

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

لزوم-مقابله-با-روند-گسترش-داروهای-تقلبی-و-غیر-استاندارد  لزوم مقابله با روند گسترش داروهای تقلبی و غیر...
به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت