دكتر سيد عليرضا مرندي رئيس فرهنگستان علوم پزشكي در نخستین جلسه هم اندیشی سلامت معنوی با اشاره به اينكه معنويت زير بناي اخلاقيات و پايه سلامت جسم و روان است گفت : ارتباط معنويت و دين به شكل هاي مختلف در دنيا مطرح شده است و در معارف اسلامي ، معنويت زير بناي اخلاقيات و پايه سلامت جسم و روان است .

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل فرهنگستان علوم پزشكي كشور دكتر  سيد عليرضا مرندي در سخنراني  افتتاحيه " نخستين هم انديشي  سلامت معنوي " گفت : سلامت معنوي نه تنها يكي از ابعاد سلامت است بلكه مهم ترين بعد آن است .

بر اساس اين گزارش وي در مورد تاثیر دعا بر بیماری گفت : طی مطالعات تحقیقی ثابت شده است كه شخصي براي ديگري دعا مي كند و فرد بيمار از آن بي اطلاع است اما تحت تاثير توسل و توكل بهبود پيدا كرده است .

رئيس فرهنگستان علوم پزشكي افزود : در بسياري از كشورها سلامت معنوي وارد دروس دانشگاهي رشته پزشكي شده است.

وی با تاکید بر اینکه منابع غربي مطابق با اعتقادات خودشان است گفت: استفاده از اين منابع ممكن است  موجب انحرافاتی شود که در شروع ممکن است جزئی به نظر برسد ولی نهایتا انحرافات غیر قابل جبرانی را سبب شود.

وي خاطر نشان كرد : در اين راستا نيازمند مشاركت  و همكاري حوزه و دانشگاه هستيم و بايد مطابق اعتقادات ديني و مذهبي خود  در زمينه سلامت معنوي گام برداريم .

دكتر سيد عليرضا مرندي در پايان سخنراني خود گفت : اميد است با كوشش در زمينه سلامت معنوي و همچنين با تمركز بيشتر بر پيشگيري تا درمان بتوانيم در راه ارتقاء سلامت معنوي  بيشتر از پيش قدم برداريم .

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

جهان-بدون-صهیونیسم-در-افق-راهبرد-روز-جهانی-قدس دکتر محمد حسین نیکنام (عضو پیوسته فرهنگستان علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت