با توجه به حساسیت مساله سموم مورد استفاده در کشاورزی و تاثیر آن بر سلامت جامعه،گروه سلامت و همکاری های بین المللی فرهنگستان علوم پزشکی در بیست و هشتمین جلسه خود با موضوع "تغذیه و سموم" به این بررسی این موضوع پرداخت. این جلسه با حضور دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر محمد حسین نیک نام قائم مقام گروه سلامت و همکاری های بین الملل، جمعی از اعضای پیوسته و وابسته فرهنگستان و همچنین، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، نماینده سازمان فائو در ایران، نمایندگان دفتر صندوق توسعه سازمان ملل در ایران، نماینده دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران و نمایندگان وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان غذا و دارو و جمعی از صاحب نظران حوزه تغذیه یازدهم تیر ماه سال جاری در محل فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر سیدعلیرضا مرندی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به وجود مشکل سوء مصرف آفت کشها و وجود باقی مانده سموم در مواد غذایی اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که فرهنگستان علوم پزشکی بتواند با حمایت طلبی در این زمینه گام مثبتی را در جهت حل مشکلات موجود بردارد. دکتر مرندی همچنین از مرحوم محمت هولکی اوز، نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل یاد کرد و تلاش های وی در همکاری با فرهنگستان علوم پزشکی را بسیار ارزنده قلمداد نمود.

در این جلسه که با حضور سودابه احمدزاده به نمایندگی از صندوق جمعیت سازمان ملل برگزار گردید، برنامه کوتاهی به منظور تقدیر از همکاری های صورت گرفته و بزرگداشت مرحوم محمت هولکی اوز انجام شد.

در ادامه، گری لوئیس، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، ضمن بزرگداشت مرحوم هولکی اوز و مرحوم دکتر مسعود کیمیاگر؛  به قطعنامه های مربوطه سازمان مللاشاره و در مورد اهمیت جهانی مساله کنترل تاثیر باقی مانده سموم بر سلامت و محیط زیست اظهار نظر نمود.

در ادامه این جلسه سرج ناکوزی، نماینده سازمان فائو در ایران در بیانیه ای با تاکید بر این نکته که استفاده گسترده از سموم شیمیایی می تواند بر توسعه پایدار کشور و سلامت جامعه اثر قابل توجهی داشته باشد بر لزوم مدیریت استفاده از سموم شیمیایی برای حفاظت از سلامت جامعه تاکید نمود.

سپس دکتر مجید حاجی فرجی، عضو وابسته فرهنگستان و رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با تشریح تاثیرات باقی مانده سموم بر سلامت ابراز داشت: مصرف باقی مانده سموم و آفت کش ها در مواد غذایی با بروز بیماری هایی از جمله بسیاری از سرطان ها، نقایص مادرزادی، مشکلات فرزندآوری و اختلالات دستگاه عصبی در ارتباط است. دکتر حاجی فرجی از جمله مهمترین راهکارهای پیشنهادی به  آموزش مصرف کنندگان، توسعه محصولات ارگانیک، اصلاح قوانین، نظارت بر باقی مانده سموم و لزوم تعیین استاندارد باقی مانده سموم اشاره کرد. در ادامه این جلسه مهندس محسن عصار، مسئول کلینیک های گیاه پزشکی سازمان حفظ نباتات کشور به تشریح امنیت غذایی و وضعیت فعلی استفاده از سموم در ایران پرداخت.

سپس دکتر حسن وطن دوست نماینده مرکز تحقیقات محیط زیست دانشگاه تهران مطالبی را در خصوص راهکارهای مدیریت سموم و دستورالعمل های مربوطه ارائه نمود.

لازم به ذکر است در این جلسه دکتر فاطمه هاشم، کارشناس ارشد تغذیه و ایمنی غذا از دفتر منطقه ای فائو در مصر که از طریق اسکایپ در جلسه حضور داشت، سخنرانی خود را با موضوع سموم و امنیت غذایی به ارائه دستورالعمل ها و اقدامات جهانی در رابطه با استفاده از سموم در مواد غذایی ارائه داد.