به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل فرهنگستان علوم پزشكي نشست مشتركی با هدف تدوین سبک زندگی سالم اسلامی-ایرانی دانش آموزان برگزار شد.

بر اساس اين گزارش  نشست مشترك فرهنگستان  علوم پزشكي با حضور رئيس فرهنگستان دكتر سيد عليرضا مرندي و اعضاي كميته كارشناسي آموزش و ارتقاء سلامت، رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي  و معاون وزارت آموزش و پرورش و برخي از مديران اين سازمان برگزار شد.

دكتر مرندي ضمن اشاره به شرح وظايف فرهنگستان علوم پزشكي مبني برپالايش، تقويت و ترويج فرهنگ عمومي سلامت در جامعه و نيز وظيفه سبك زندگي سالم و اهمیت رشد و تكامل دوران كودكي بر اهميت نقش آموزش و پرورش در توسعه و ارتقاي شيوه زندگي سالم در سنين كودكي تاكيد کرد.

 دكتر محمديان رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي نيز ضمن تاييد اهميت موضوع و اهتمام آن سازمان براي توجه ويژه به حوزه سلامت و نقش نرم افزاري اين سازمان در وزارت آموزش و پرورش و توليد محتواهاي آموزشي و نيز شيوه هاي آموزش و تربيت مربيان و معلمان از اقدامات مشترك و بين سازماني، استقبال کرد.

 لازم به ذکر است در اين نشست مقرر شد ضمن تشکیل کارگروهي متشكل از کارشناسان حوزه های مرتبط، فعاليت هايي ازجمله بررسي و تحليل وضعيت موجود در رابطه با سبک زندگیسالم دانش آموزان، تهیه و تدوین محتوای مناسب آموزشی درخصوص سبک زندگی سالم ، انجام مداخله آزمایشی، و ارزشیابی و اصلاح و تدوین برنامه جامع ملی انجام شود.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

جهان-بدون-صهیونیسم-در-افق-راهبرد-روز-جهانی-قدس دکتر محمد حسین نیکنام (عضو پیوسته فرهنگستان علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت