عناوین مهمترین خبرها:

 

 

در دیدار مسئولان فرهنگستان علوم پزشکی با معاونین وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دو طرف بر تعامل و همکاری های دو جانبه تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرهنگستان علوم پزشکی ، جلسه مشترک رئیس و اعضاء هیئت رئیسه فرهنگستان علوم پزشکی با معاونین  وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، روز شنبه چهارم آبان ماه در محل مجمع عمومی فرهنگستان علوم پزشکی تشکیل شد .

در این جلسه دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ضمن قدردانی از زحمات مسئولین حوزه سلامت در وزارتخانه ، به تعامل و همکاری بین دو بازوی مهم پزشکی کشور که نقش کلیدی در ارتقای سلامت جامعه دارند اشاره کرد و افزود : تعامل و همکاری بین فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت یک امر ضروری در ارتقای سلامت جامعه است.

در ادامه دکترعلی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت :  ماموریت فرهنگستان علوم پزشکی ارتقای سلامت مردم است که این امر نیاز به توانمند سازی مردم ، سرمایه گزاری و فکر دارد و ما آماده همکاری دوجانبه هستیم و فرهنگستان علوم پزشکی  که اتاق فکر سلامت کشور است راهکارهای موثر در جهت بالابردن سطح سلامت جامعه را ارائه دهد.

ایشان به نقش شیوه زندگی مردم به عنوان یکی از مهم ترین اصول سلامت جامعه اشاره کردند.

بنابر این گزارش دکتر فریدون عزیزی معاون علمی فرهنگستان با اشاره به اهداف اصلی فرهنگستان گفت :اهداف و وظایف فرهنگستان سبب می شود تا ما نیاز به فعالیت و مشارکت بیشتری در حوزه سلامت داشته باشیم .

وی اظهار داشت : نقش فرهنگستان نظریه پردازی و دیده بانی سلامت است .

دکتر عزیزی به دوسند در زمینه تحقیقات تغذیه و بیماری های غیر واگیراشاره کرد و گفت : ما این دو سند را تدوین کردیم و برای وزارتخانه فرستادیم و امیدواریم راهکارهایی مبنی بر اجرایی شدن آنها اتخاذ گردد .

معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی ادامه داد : فرهنگستان در سال 92 شاخص های سلامت که آمار رسمی و کشوری دارند را مورد بررسی قرار خواهد داد و با همکاری گروه های 16 گانه علمی فرهنگستان علل و عوامل موثر در بهبود  شاخص های بهداشتی و سلامت را تبیین خواهد کرد و مجموعه پیشنهادات خود را به مسئولان اعلام می کند.

وی افزود : امیدواریم تا پایان سال اطلاعات جامعی را در خصوص 16 شاخص که در دست بررسی است ارائه دهیم .

دکتربیژن صدری زاده قائم مقام گروه علوم بهداشتی و تغذیه نیز در این نشست ، به ارتباط مستقیم فرهنگستان و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت : وزارت بهداشت به عنوان سازمان اجرایی مسئول سلامت مردم جامعه است و فرهنگستان به عنوان بازوی علمی و مشورتی در ارتقای سلامت جامعه نقش مهمی  دارد.

در ادامه دکترسید جمال  الدین  سجادی عضو پیوسته و یکی از اعضای هیات رئیسه فرهنگستان نیز در خصوص سیستم آموزش پزشکی کشور گفت :  باید آموزش را در حیطه پزشکی ارتقاء دهیم تا بتوانیم دانشجویانی را تربیت کنیم که از توان علمی بالایی برخوردار باشند و بتوانند در پیشبرد سلامت جامعه موثر واقع شوند و هدف ادغام نیز همین امر بوده است.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

کارنامه-تحقیقات-کووید-۱۹-در-مرکز-تحقیقات-سیاستگذاری-سلامت-فروردین-تا-آذر-۱۳۹۹ کارنامه تحقیقات کووید- ۱۹ در مرکز تحقیقات سیاستگذاری...
بزرگداشت-ابومنصور-موفق-هروی امروز روز تکریم و بزرگداشت ابومنصور موفق هروی،پزشک،...

نشریه فرهنگ و ارتقاء سلامت

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت