عناوین مهمترین خبرها:

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل، نخستين نشست از سلسله نشست هاي مباني طب سنتي ايراني– اسلامي با عنوان حكمت، طب و طبيعت در دو بخش (فلسفه و پزشكي)،  و (طب و طبيعت) با حضور آيت الله سعادت مصطفوي، دكتر حشمت پور، آيت الله دكتر محقق داماد، حجت الاسلام و المسلمين دكتر پارسانيا، دكتر اصفهاني، دكتر ناظم، دكتر كريمي و دكتر انوشيرواني برگزار مي شود.

براساس این گزارش در بخش اول اين نشست قرار است به تبيين واژه و مفهوم­شناسي طبيعت، طبقه بندي و اقسام دانش طبيعيات، جايگاه و اهميت طبيعيات در انديشه حكماي مسلمان و تاثير آن بر مباني طب سنتي، رابطه فلسفه و طب در انديشه حكيمان و طبيبان تمدن اسلامي،  پرداخته شود.

همچنین، جايگاه طبيعت در تحليل سلامتي و بيماري، امكان­سنجي يافتن مفاهيم مشابه طبيعت در پزشكي روز، بررسي قوانين درماني مرتبط با مفهوم طبيعت به عنوان قوه مدبره بدنيه نیز از جمله محورهای بخش دوم كه طب و طبيعت نام گذاري شده است، خواهد بود که در این نشست به آنها نیز پرداخته می شود.

گفتني است، اين نشست در تاریخ ششم آبان ماه سال جاري از ساعت 8 الي 14  در محل مجمع عمومي فرهنگستان علوم پزشكي كشور برگزار خواهد شد.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

کارنامه-تحقیقات-کووید-۱۹-در-مرکز-تحقیقات-سیاستگذاری-سلامت-فروردین-تا-آذر-۱۳۹۹ کارنامه تحقیقات کووید- ۱۹ در مرکز تحقیقات سیاستگذاری...
بزرگداشت-ابومنصور-موفق-هروی امروز روز تکریم و بزرگداشت ابومنصور موفق هروی،پزشک،...

نشریه فرهنگ و ارتقاء سلامت

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت