عناوین مهمترین خبرها:

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور در چهارمين همايش ملي سلامت معنوي گفت :  اساس کار ما باید پیشگیری از بیماری ها و ساختن جامعه ای سرشار از سلامت معنوی باشد و در این زمینه به حمایت حوزه های علمیه، مراجع تقلید، استادان و محققان حوزه و دانشگاه نیاز داریم. 

دكتر سید علیرضا مرندی افزود: بسیاری از موضوع های کشور از جمله بی کاری، مشکل اشتغال، محیط زیست، فعالیت های سیاسی و اجتماعی و غیره بر روح و روان انسان ها تاثیر می گذارد و بر سلامت معنوی اثرگذار خواهد بود. 

رئیس چهارمین همایش سلامت معنوی ادامه داد: ما باید در حوزه سلامت به بسیاری از موضوع ها و مقوله ها ورود داشته باشیم ولی امکانات لازم را در اختیار نداریم. 

دكتر مرندی بیان داشت: ما در این شرایط باید با به صدا درآوردن زنگ خطر تهدیدها، نقاطی که موجب تهدید سلامت می شوند را از بین ببریم. 

وی با بیان این که همه ما در مقابل نسل های آینده مسئول هستیم، گفت: رسالت اصلی ما تلاش برای سلامت نسل های بعدی است. 

دكتر مرندی خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، ما در 50 سال آینده باید حرف اول را در جهان بزنیم و در این راستا نسل بعدی ما باید شاخص ها و ویژگی های بالایی داشته باشد. 

وی گفت: باید از دوران جنینی تا تولد و زمان کودکی و نوجوانی دغدغه پرورش جوانان را داشته باشیم تا معنویت از آن دوره اکودکی ظهور و بروز پیدا کند. 

دكتر مرندی با تاکید بر مرحله پیشگیری قبل از درمان گفت: با هزینه های کمتری می توان از بیماری ها جلوگیری کرد. 

وی افزود: ما حکومت اسلامی هستیم و باید در این نظام سلامت معنوی بالایی داشته باشیم.

گفتني است اين همايش روزهاي 15 و 16 دي ماه سال جاري  به اهتمام فرهنگستان علوم پزشكي ايران  و مركز مديريت حوزه هاي علميه كشور در شهر مقدس قم برگزار شد .

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

کارنامه-تحقیقات-کووید-۱۹-در-مرکز-تحقیقات-سیاستگذاری-سلامت-فروردین-تا-آذر-۱۳۹۹ کارنامه تحقیقات کووید- ۱۹ در مرکز تحقیقات سیاستگذاری...
بزرگداشت-ابومنصور-موفق-هروی امروز روز تکریم و بزرگداشت ابومنصور موفق هروی،پزشک،...

نشریه فرهنگ و ارتقاء سلامت

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت