عناوین مهمترین خبرها:

چهارمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی با حضور  آیت‌الله موحدی کرمانی، امام جمعه تهران، دکتر علی اکبر ولایتی، عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي ، دكترسيدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، علیرضا زالی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور، محمدعلی همتی، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی و جمعی از جامعه پزشکی کشور در7 و 8 بهمن ماه سال جاري به همت فرهنگستان علوم پزشكي كشور  در محلسالن غرضي بيمارستان ميلاد برگزار شد .

 دكتر سيد  علیرضا مرندی ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در همایش و با توجه به نزدیکی به دهه فجر انقلاب اسلامی، نعمت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را یکی از بزرگترین نعمات خداوند متعال دانست و افزود: خداوند متعال، قرآن را برای هدایت انسان و خلیفة الله شدن، نازل کرده است.

در ادامه این مراسم  دكترعلی اکبر ولایتی، ضمن اشاره به طبابت و ارتباطش با اسلام، گفت: قرآن، کتاب پزشکی، جغرافیا، نجوم و ریاضی نیست، اما هر جا به یک امر علمی برخورد کرده است، سخنی گفته است که با پیشرفته‌ترین معیارهای علمی سازگار است.

وی در اهمیت خاصیت عسل در قرآن تصریح کرد: خداوند در آیهای از عسل اشاره می‌کند :

 (فیهِ شِفاءٌ لِلنَّاس)در آن شفایی برای مردم است.

 بنابراین عسل اصیل‌ترین غذایی است که با وحی خداوند متعال به زنبور و توسط آن تولید می‌شود. عسل خاصیتش به قدری است گاهی حتی برای زخم‌بندی هم استفاده میشود.

دكترولایتی ضمن بیان اینکه در اسلام به پزشکی به‌عنوان یک حرفه اصالت داده شده است، افزود: یکی از معروف‌ترین پزشکان صدر اسلام و مورد توجه پیامبر اکرم(ص)، «حارث بن کلده ثقفی طائفی» است. از ابتدای تاریخ تمدن اسلامی شاهد تأسیس بیمارستان‌هایی بودیم که در دیگر تمدن‌ها نبود. چادری که نُفیله در صحن مسجد مدینه برپا کرده بود همچنین ارجاع بیماران به «حارث» را می‌توان از اولین بیمارستان‌ها در تمدن اسلامی دانست.

در ادامه اين همايش آیت الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، با اشاره به ارتباط بدن و روح گفت: دین اسلام دین دنیا و اخرت است. امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مرحوم صدرالمتألهین میگوید، «النفس جسمانیه الحدوث و روحانیه والبقاء؛ پیدایش جان انسان مادی است. بعضی در گذشته می‌گفتند خداوند روح را خلق می‌کند، اما این تحقیق عمیق می‌گوید روح با جسم شکل می‌گیرد. این بدنی که در رحم مادر است از چه تغذیه می‌شود و چگونه شیر می‌خورد؟ حالات مادر چگونه است. در تکوّن جسم و روح مؤثر است که آیا روح تمیزی متولد می‌شود یا روح آلوده‌ای خلق می‌شود.

بر اساس این گزارش، با حضور آیت‌الله موحدی کرمانی،  دكتر علی‌اکبر ولایتی،  دكتر سيد علیرضا مرندی و  ودكتر علیرضا زالی از پرچم گنبد مطهر امام حسین(ع) رونمایی شد.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

کارنامه-تحقیقات-کووید-۱۹-در-مرکز-تحقیقات-سیاستگذاری-سلامت-فروردین-تا-آذر-۱۳۹۹ کارنامه تحقیقات کووید- ۱۹ در مرکز تحقیقات سیاستگذاری...
بزرگداشت-ابومنصور-موفق-هروی امروز روز تکریم و بزرگداشت ابومنصور موفق هروی،پزشک،...

نشریه فرهنگ و ارتقاء سلامت

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت