عناوین مهمترین خبرها:

 از دانشجویان رتبه نخست آزمون جامع علوم پایه شهریور و اسفندماه  ماه سال 1395 در آئینی به همت فرهنگستان علوم پزشکی  كشور تقدیر شدند .

در این آئین که با حضور جمعی از اعضای پیوسته و وابسته فرهنگستان علوم پزشکی و استادان علوم پزشکی کشور درتالارغدیر فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد ، از 67 نفر از دانشجویان رتبه نخست امتحانات جامع علوم پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی شهریور و اسفندماه 1395 با اهدای لوح تجلیل شد.
همچنین در این آئین الهه مصیب جوزانی، امین عبدی راد از دانشگاه های علوم پزشکی اهواز و تبریز و همچنین نیلوفر اصفهانیان، عاطفه دهقانی اشکذری، سجاد احمدی رنانی و محمدرضا طبری از دانشگاه های علوم پزشکی تهران به عنوان دانشجوی برتر آزمون کشوری پیش کارورزی شهریور و اسفندماه 1395 با اهدای لوح تقدیر شدند.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آئین در ارتباط با پژوهش های دانشجویی اظهار کرد: به دور از هرگونه تعصب سیاسی و جناحی باید این موضوع را پذیرفت که زیرساخت های پژوهشی و رشد مقالات علمی کشور با تلاش دولت ها از وضعیت مطلوبی برخوردار شده است.
دکتر شاهین آخوندزاده با بیان اینکه، توان علمی کشور در حال حاضر محدود به ایران نیست، گفت: ما در حال حاضر در تمام دنیا دانشمندانی داریم که هر کدام از آنان برای کشور افتخار می آفرینند.
وی با اشاره به اینکه، وضعیت ایران در تولید مقالات علمی در دوران جنگ تحمیلی حدود یک سوم کشور ترکیه بود، افزود: این در حالی است که ایران در سال 2016 رتبه 16 جهانی و نخست منطقه به لحاظ تعداد مقالات را کسب کرد.

دكتر آخوندزاده با اشاره به برخی انتقادات از پایین بودن میزان استنادات مقالات علمی ایران اظهار کرد: در بخش استنادات مقالات یا سایتیشن نیز ایران توانسته است در اسکوپوس رتبه نخست و در آی اس آی رتبه دوم را کسب کند.


وی با تاکید بر اینکه، در حوزه پزشکی کشورمان سیر قابل رشدی داشته است، تصریح کرد: کیفیت مقالات ما از جایگاه جهانی برخوردار است.

دكتر آخوندزاده همچنین با تاکید بر اینکه، ایران در بخش ۱۰ درصد مقالات تاپ دنیا از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ از یک شتاب قابل توجه برخوردار بوده است، گفت: این در حالی است که بخش مقالات پراستناد نیز در طول چهار سال اخیر چهار برابر افزایش داشته است.

وی گفت: در بخش دانشمندان یک درصد پراستناد جهانی بر اساس رتبه بندی ESI در رسته علوم پزشکی تنها هشت دانشمند ایرانی قرار داشتند که این تعداد اکنون به ۴۴ دانشمند افزایش یافته است.
آخوندزاده خاطرنشان کرد: تمام پیشرفت های پژوهشی ایران در حالی اتفاق افتاده است که پژوهشگران ما از معادل یک سوم بودجه پژوهشی کشور ترکیه برخوردار هستند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه سوابق نشان می دهد حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد پژوهش های انجام شده از سوی محققان ایرانی به دلایل سیاسی رد می شود، نقش دانشجویان و اساتید کشور در ارتقای رتبه علمی ایران که بر پایه دانش شکل گرفته است، بسیار ستودنی است.

آزمون های سراسری جامع علوم پایه، هر ساله از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دو نوبت شهریور و اسفندماه به صورت همزمان و بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود.

جستجو

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

به-مناسبت-اتمام-خدمات-رسانی-موفق-بخش-سلامت-کشور-در-اربعین-98سپید جامگان مسیر بهشت خدا قوت   دکتر محمدرضا...
ناخوشی-های-روانی-قرابت-و-نزدیکی-با-پدیده-اعتیاد-دارند   گفتگو با دكتر محمد باقر صابری زفرقندی،  عضو گروه...

ورود به سایت