عناوین مهمترین خبرها:

دكتر حسن ابوالقاسمي عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي از برگزاري همایش "مدرسه سلامت معنوي" خبر داد.

دكتر ابوالقاسمي در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومي و امور بين الملل گفت: ما در گروه سلامت معنوي فرهنگستان پس از برگزاري چندين جلسه به اين نتيجه رسيديم كه دو همايش يك روزه دانشگاهي با عنوان "مدرسه پاييزي سلامت معنوي" در حوزه سلامت معنوي داشته باشيم.

 وي افزود: هدف از برگزاري این دو همایش، حساس سازي جامعه دانشگاهی به خصوص پزشكان به موضوع سلامت معنوي است تا جايي كه اهميت بحث سلامت معنوي میان اساتيد و دانشجويان پزشکی، پررنگ تر شود و آنها علاقه مند به مطالعه و تحقيق در اين زمينه شوند.

عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي با اشاره به اينكه موضوع سلامت معنوي در دانشگاه ها مهجور مانده است  گفت: در بسياري از كشورهاي دنيا، سلامت معنوي جزو برنامه آموزشي دانشگاه ها است و همانطور كه به سلامت جسمي و رواني اهميت داده مي شود می بایست به سلامت معنوي هم توجه ويژه اي شود.

دكتر ابوالقاسمي خاطر نشان كرد: اثر سلامت معنوي بر سلامت جسمي و رواني كاملا محرز است و جامعه پزشكي كه در تماس نزديك با مردم هستند بايد بتوانند مردم را توجيه كنند كه اين بعد نيز مانند ديگر ابعاد سلامت جايگاه ويژه و مهمي دارد و نبايد ناديده گرفته شود.  

عضو گروه سلامت معنوي فرهنگستان علوم پزشكي تصریح کرد: جامعه پزشكي می بایست سلامت معنوی را در بيمارستان ها و مراكز بهداشتي درماني در پيشگيري هاي اوليه، ثانويه و ثالثيه مد نظر قرار دهند. 

گفتني است یکی از این دو همايش يك روزه با عنوان  " مدرسه پاييزي سلامت معنوي " در تاريخ 23 آبان ماه در  دانشگاه بقيه الله و ديگري در 27 آذرماه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد که امتياز فرهنگي نيز دارد.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

لزوم-مقابله-با-روند-گسترش-داروهای-تقلبی-و-غیر-استاندارد  لزوم مقابله با روند گسترش داروهای تقلبی و غیر...
به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت