عناوین مهمترین خبرها:

نشست ديده باني سلامت به همت گروه علوم پيراپزشكي فرهنگستان علوم پزشكي و مركز تحقيقات سياست گذاري اقتصاد سلامت، چهارم دی ماه سال جاري برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل فرهنگستان، دكتر سيد شهاب الدين صدر، عضو پیوسته و رئيس زیرگروه سلامت الکترونیک و گروه علوم پیراپزشکی فرهنگستان با بيان اين مطلب گفت: امروزه فناوري اطلاعات مي تواند كيفيت مراقبت پزشكي را افزايش دهد كه هدف بسياري از پيشگامان در اطلاع رساني پزشكي يا در توسعه سيستم هاي باليني است. جلوگیری از دوباره‌کاری و یا مداخلات درمانی و تشخیص غیرضروری از طریق دسترسی آسان و سریع به اطلاعات الکترونیک بیماران مي تواند در کاهش هزینه‌ها موثر باشد و به همین علت سازماندهی اطلاعات بیماران و توسعه یکپارچه نظام اطلاعات بالینی در قالب بیمارستان الکترونیکی برای نظام سلامت توصيه مي شود.

وي ادامه داد: ارتباط جديد بين بيمار و ارائه دهندگان خدمات درماني به صورت مشاركت فعال و امكان تصميم‌گيري مشترك پزشك و بيمار و امكان تبادل اطلاعات و ارتباط موثر بين پزشكان متخصص و گروه‌هاي پيراپزشكي و بخش‌هاي مختلف تشخيصي و درماني بيمارستان بخشی از مزاياي بيمارستان الكترونيك است.

دكتر صدر با تاكيد بر اينكه مديريت اطلاعات، نقطه تمايز بيمارستان الكترونيكي است گفت: مديريت يكي از ملزومات نظام سلامت است و به همين خاطر، يكي از دلايل توسعه مديريت، جريان اطلاعات فرد در نظام سلامت است.

دكتر سيد شهاب الدين صدر با بیان اینکه سيستم سلامت كشور ناگزير از الكترونيكي شدن است، افزود: به همت گروه علوم پيراپزشكي فرهنگستان علوم پزشكي و مركز تحقيقات سياست گذاري اقتصاد سلامت، نشست ديده باني سلامت با موضوع بحث و تبادل نظر پيرامون بيمارستان هوشمند و مديريت آن با حضور اعضاي پيوسته و وابسته فرهنگستان و شخصيت هاي علمي و دانشگاهي، چهارم دی ماه سال جاري در محل سالن ابن سيناي فرهنگستان علوم پزشكي برگزار مي شود.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

لزوم-مقابله-با-روند-گسترش-داروهای-تقلبی-و-غیر-استاندارد  لزوم مقابله با روند گسترش داروهای تقلبی و غیر...
به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت