عناوین مهمترین خبرها:

 

دکتر سید علیرضا مرندی : بعد فرهنگ سازی در افزایش جمعیت بسیار موثر خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل : دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی صبح روز چهارشنبه یازدهم دیماه از خبرگزاری بین المللی پیام کوتاه نسیم بازدید کرد .

بر اساس این گزارش دکتر مرندی ضمن اشاره به ابعاد فرهنگی و اقتصادی در افزایش جمعیت افزود : رسانه ها نقش بسیار موثری در فرهنگ سازی رشد جمعیت در کشور دارند .

وی گفت : ما باید به اقشار مختلف جامعه آموزشهای مناسب را ارائه دهیم تا موضوع و راهکارهای رشد جمعیت کشور ودلایل آن در بین افکار عمومی تبیین شود .

ایشان نقش آموزش و پرورش و رسانه های جمعی را بسیار مهم و اساسی خواند و خاطر نشان کرد : مسئولان و دست اندکاران نظام باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و ابعاد فرهنگی رشد جمعیت باید در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشته باشد .

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت : متاسفانه فرهنگ وضع حمل سزارین نیز به عنوان روشی نا مناسب یکی از موانع بسیار مهم افزایش جمعیت است و باید راهکارهای اصلاح آن صورت گیرد .

دکتر مرندی با تاکید برمدیریت و برنامه ریزی هدفمند افزود : برنامه ها و هدف های موثر و مدیریت راهبردی می تواند در رسیدن اهداف جامعه به ایده آل های مورد نظر بسیار موثر واقع شود.

وی گفت : وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی با توجه نقش کارشناسی خود و با همکاری و سرمایه گذاری شهرداری در حال راه اندازی شبکه بهداشت و درمان در سطح شهر تهران است و این کار بسیار ارزشمند ، نقش بسزایی در ارتقاء سلامت جامعه خواهد داشت .

در پایان  این نشست  ، مسئولان خبرگزاری بین المللی پیام کوتاه نسیم با رئیس فرهنگستان علوم پزشکی به بحث و تبادل نظر پرداختند و دو طرف بر تعامل و همکاری های دوسویه تاکید کردند .

گفتنی است در این دیدار دکتر مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ، دکتر حسینی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل و کارشناسان این واحد از بخش های مختلف خبرگزاری بین المللی پیام کوتاه نسیم بازدید کردند .