عناوین مهمترین خبرها:

 

دکتر سید علیرضا مرندی در نشست خبری صبح امروز خود با رسانه ها گفت : کمیسیون بهداشت  و درمان مجلس پس از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم برای افزایش جمعیت پس از برگزاری نشست های تخصصی با افراد صاحب نظر ، کارشناسان و اساتید دانشگاهی طرحی را آماده کرده است که به زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد : این طرح پس از تصویب در کمیسیون بهداشت و درمان به رویت رئیس محترم مجلس شورای اسلامی رسیده و ایشان آن را به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه کرد که پس از جرح و تعدیل مختصر اکنون آماده ارائه و طرح در صحن علنی مجلس می باشد .

وی افزود : در این طرح به موضوع نحوه تامین مسکن زوج ها ، اشتغال ، هزینه های مهد کودک و میزان اعتبار برای فراهم نمودن زیر ساخت ها و فرهنگ سازی در خصوص فرزند آوری پرداخته شده است .

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در خصوص کاهش رشد جمعیت در کشور و کاهش نیروی مولد و نیز افزایش جمعیت سالمندی ابراز نگرانی کرد و گفت : پس از برنامه کنترل جمعیت که اتفاقا در زمان خود مورد تائید مسئولان عالیرتبه نظام نیز بود باید پایش و رصد جمعیت انجام می شد که به نظر می رسد در این زمینه اقداماتی که می بایست بشود انجام نشد .