عناوین مهمترین خبرها:

 

دکتر سید علیرضا مرندی :

هرچه بتوانیم سواد سلامت جامعه را بالا ببریم در کاهش بیماری ها و ارتقاء سلامت جامعه در مسائل مختلف از جمله فرزند پروری موفق تر خواهیم بود .

دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در گفتگو  زنده تلویزیونی با برنامه مادر، کودک و سلامت  شبکه سلامت سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت : هرچه بتوانیم سواد سلامت جامعه را بالا ببریم در کاهش بیماری ها و ارتقاء سلامت جامعه در مسائل مختلف از جمله فرزند پروری موفق تر خواهیم بود .

وی ادامه داد : مهم ترین نکته در سلامت ، آموزش ( سواد سلامت ) است بنابراین هرچه سرمایه گذاری در این مورد بیشتر باشد می توانیم فرزند بیشتر و سالم تری داشته باشیم .

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد نحوه برنامه ریزی برای رشد جمعیت اشاره کرد و افزود :درمجلس شورای اسلامی طرحی برای رشد جمعیت در حال تدوین است که یکی از مهم ترین قسمت های آن راجع به تکامل سالهای اول زندگی می باشد . چراکه به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نه تنها رشد کمی جمعیت ،بلکه رشد کیفی آن نیز مهم است و هدف این است که در آینده ای نزدیک ، نسل سالم نه تنها از نظر جسمی بلکه از لحاظ ذهنی و معنوی نیز داشته باشیم .

ایشان به ازدواج به موقع جوانان تاکید کرد و گفت : یکی از مهم ترین مراحل زندگی انسان ها ازدواج است و اگر جوانان زود ازدواج کنند و در سن مناسب بچه دار شوند پدر و مادر ، شادابی لازم و کافی برای تربیت فرزند خواهند داشت .

جستجو

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

به-مناسبت-اتمام-خدمات-رسانی-موفق-بخش-سلامت-کشور-در-اربعین-98سپید جامگان مسیر بهشت خدا قوت   دکتر محمدرضا...
ناخوشی-های-روانی-قرابت-و-نزدیکی-با-پدیده-اعتیاد-دارند   گفتگو با دكتر محمد باقر صابری زفرقندی،  عضو گروه...

ورود به سایت