عناوین مهمترین خبرها:

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شانزدهمین جلسه شورای راهبردی سلامت شهر تهران با حضور دکتر مرندی رئیس شورا و اعضای آن ، بیست و ششم بهمن ماه سال جاری در محل  فرهنگستان علوم پزشکی تشکیل شد .

بر اساس این گزارش دکتر سید علیرضا مرندی رئیس شورای راهبردی سلامت شهر تهران ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه و نقش شورا در گسترش سلامت شهر تهران ، بر ضرورت اقدامات عملیاتی و اجرایی تاکید کرد .

وی خاطر نشان کرد : کارهای بسیاری در زمینه های مختلف سلامت مردم تهران در دستور کار قرار گرفته است و تشکیل این شورا در آینده ، الگویی برای سایر شهرها ی کشور خواهد شد .

در ادامه دکتر حافظی رییس کمیته سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در این جلسه، به اهمیت نقش این شورا در پیشبرد سلامت در پایتخت  اشاره کرد و افزود : اصل این حرکت یعنی تشکیل شورا کار بسیار ارزشمندی بوده است.

وی افزود: تبیین جایگاه قانونی و حقوقی شورا نیز باید متعاقب تشکیل شورا صورت گیرد تا مشخص شود حیطه وظایف شورا درجه قرار دارد.

سپس دکتر گلمکانی مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت : این تفاهم نامه به امضا وزیر بهداشت و شهرداری تهران در خصوص ضرورت تشکیل این شورا رسیده است .

وی  گفت: این تفاهمنامه پنجم دی ماه سال جاری به امضای وزیر بهداشت و شهردار تهران رسیده است و بر اساس این  تفاهمنامه، وزیر بهداشت طی حکمی رییس این شورا را منصوب کرد و بر طبق بند 11 این تفاهمنامه نیز رییس شورا اعضا را مشخص کرده است .

سپس  دکتر ملک افضلی گزارش اقدامات از کارهای انجام شده در خصوص پایش سلامت مردم در منطقه 9 تهران به عنوان منطقه پایلوت برای اعضا مطرح کرد.

بنا بر این گزارش تدوین استراتژی های شورا، توانمندسازی و مشارکت های مردمی، رصد و پایش سلامت در مناطق 22 گانه تهران، تشکیل ستاد اجرایی برای پیشبرد مصوبات شورا به پیشنهاد دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران و شهرداری های مناطق 22 گانه تهران مباحث دیگری بود که در اولین جلسه شورای راهبردی سلامت تهران مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است رییس شواری راهبردی سلامت تهران، معاون بهداشت، معاون درمان، قائم مقام وزیر در امور دانشگاه ها، مدیرکل امور بین الملل، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، رییس سازمان بیمه سلامت ایرانیان، نماینده سازمان بهداشت جهانی، رییس کل سازمان نظام پزشکی، رییس کمیته سلامت و بهزیستی شورای شهر تهران و اعضای حقیقی شورای راهبردی سلامت شهر تهران در در این جلسه حضور داشتند .

گالری تصاویر