عناوین مهمترین خبرها:

 

دکتر سید علیرضا مرندی : در بحث سلامت باید فرمان را به دست مردم داد اما در این راستا باید آموزش را نیز اصل دانست .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در اولین سالگرد تاسیس شبکه سلامت حضور یافت  و در مورد بحث سلامت در جامعه گفتگو کرد .

بر اساس این گزارش دکتر مرندی ضمن تبریک به مناسبت اولین سالگرد تاسیس شبکه سلامت در صدا وسیما  با اشاره به راه های ارتقاء سلامت در جامعه و پیشگیری از بیماری ها و همچنین سلامت معنوی ، اجتماعی و روانی گفت : ما باید تمام ابعاد سلامت را در کشور گسترش دهیم و با توجه به اهمیت سلامت در جامعه باید این ابعاد را عملی سازیم .

وی در خصوص ویزیت بیماران توسط پزشکان در تلوزیون افزود : این کار چندان مناسب نیست چراکه ممکن است ما در همه زمینه ها تخصص های مرتبط را نداشته باشیم و این باعث گمراهی مردم می شود .

ایشان نقش صدا و سیما را در بالا بردن آگاهی مردم بسیار مهم دانست و اذعان د اشت : رسانه ها ضمن آگاهی دادن در زمینه سلامت  به اقشار مختلف جامعه، خصوصا قشر محروم نقش موثری را ایفا می کنند .

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی خاطر نشان کرد : ما باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا سطح سواد مردم را بالا ببریم و زمینه های توانمد سازی جامعه را با حمایت دولت فراهم کنیم .

دکتر مرندی گفت : متاسفانه بیماری های غیر واگیر مانند چاقی ، فشار خون ، سکته قلبی ، سکته مغزی و سرطان  در کشور ما افزایش یافته است و این امراض  به دلیل تغذیه ناسالم ، نداشتن فعالیت های بدنی ، استعمال سیگار و رژیم غذایی ناسالم است که میتوان با کنار گذاشتن این موارد پیشگیری را که همیشه بهتر از درمان بوده است را عملی سازیم و جامعه ای سالم را رقم بزنیم .