عناوین مهمترین خبرها:

 

 رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، پیشگیری و جلوگیری از بروز بیماری را اساس کار در این بخش دانست و گفت: متأسفانه به جای پیشگیری از بروز بیماری تنها در پی ساختن بیمارستان‌های جدید و مجهز هستیم.

علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی و اموور بین الملل با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، عنوان کرد: حوزه سلامت نیز جزئی از کل نظام است که باید اقتصاد مقاومتی در این بخش مورد توجه قرار بگیرد.
وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اصلاح الگوی زندگی و مصرف، سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار کرد: در زمینه سلامت نیز پیشگیری و ارتقای جامعه و جلوگیری از بروز بیماری اساس کار است.
مرندی ادامه داد: ما به دلیل اینکه این مباحث را رها کرده‌ایم متاسفانه سرطانی که 40 درصد آن قابل پیشگیری است به وفور روز افزون می‌شود و یا در حوزه بیماری‌های قلبی و عروقی به جای پیشگیری مدام در حال ساختمان بیمارستان جدید هستیم که این اقدامات در خلاف جهت اقتصاد مقاومتی است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بیماری‌های واگیر به دنبال انجام واکسیناسیون، آگاه‌سازی مردم، تامین آب آشامیدنی سالم، ترویج تغذیه با شیر مادر و عواملی از این قبیل تا حدود زیادی کنترل شده‌اند، اما در مورد بیماری‌های غیرواگیر باید اقدامات جدی‌تری در دستور کار قرار بگیرد چرا که با پیشگیری از این بیماری‌ها می‌توان از هزینه‌های هنگفت آن جلوگیری کرد.