عناوین مهمترین خبرها:

دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با وزیر بهداشت سلطنت عمان که به دعوت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به ایران سفر کرده است ، دیدار و گفت و گو کرد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صبح امروز دکتر سید علیرضا مرندی و جمعی از اعضای پیوسته و وابسته فرهنگستان علوم پزشکی با وزیر بهداشت سلطنت عمان و هیئت همراه  در محل فرهنگستان دیدار و گفت و گو کردند .

بر اساس این گزارش  ابتدا دکتر مرندی ضمن خیر مقدم ، به ساختار فرهنگستان علوم پزشکی ایران اشاره کرد و افزود : فرهنگستان از اعضاء پیوسته ، وابسته و افتخاری تشکیل شده است و شامل شانزده گروه علمی می باشد که هریک فعالیت های مهمی را در بخش سلامت بر عهده دارند .

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی خاطر نشان کرد : پرداختن به تمامی ابعاد سلامت جز وظایف ماست و جایگاه خطیر فرهنگستان علوم پزشکی در عرصه رصد کلان نظام سلامت و آینده نگری علوم سلامت بسیار مهم است

در ادامه دکتر احمد بن محمد بن عبید السعیدی وزیر بهداشت سلطنت عمان نیز ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه و دیرینه  بین دو کشور  گفت : ما امیدواریم بتوانیم همکاری های بین المللی خود را با ایران ادامه دهیم .

وی ضمن برشمردن دستاوردهای عظیم کشورمان در نظام سلامت و دشواری هایی که ایران پس از تحریمات از سوی کشورهای مختلف داشته است گفت : موقعیت و موفقیت های ایران  بی نظیر و مثال زدنی است و امیدواریم همکاری ها در زمینه های مختلف ادامه داشته باشد .

وزیر بهداشت سلطنت عمان اذعان داشت : با توجه به عدم وجود فرهنگستان علوم پزشکی در کشور عمان ما خواستار بکارگیری از تجربیات فرهنگستان علوم پزشکی ایران در عرصه های سلامت هستیم .

سپس دکتر محمد حسین نیکنام عضو پیوسته و قائم مقام گروه همکاری های بین المللی سلامت فرهنگستان  ادامه داد : خوشبختانه روابط دوستانه ای بین دو کشور برقرار است و ما خواهان روابط بین المللی دوجانبه  هستیم .

وی خاطر نشان کرد : طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی سلامت از سه بخش جسمی ، روانی و اجتماعی تشکیل شده است و امروزه سلامت معنوی را هم به عنوان بعد چهارم سلامت مورد توجه قرار داده اند .

گفتنی است در این نشست دو طرف در خصوص  زمینه های مشترک همکاری های دوجانبه وضرورت تبادلات علمی در عرصه پزشکی بحث و تبادل نظر کردند .