پنجشنبه 1402/09/9 08:39
شماره :
1388

آغاز سومین نشست مجمع عمومی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در سال 1402

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل نشست رسمی مجمع عمومی با حضور اغلب اعضای پیوسته در سالن کتابخانه فرهنگستان از ساعت 8 صبح امروز نهم آذر 1402 آغاز به‌کار کرد و هنوز ادامه دارد.

در بخش آغازین این نشست دکتر مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی از مهمترین چالش‌های کنونی نظام سلامت و مسائل جاری که فرهنگستان در فصل گذشته با آن روبرو بوده است سخن گفت. گزارش اقدامات انجام شده در زمینه توسعه ارتباط با نهادهای موثر در سیاستگذاری و بودجه ریزی حوزه سلامت از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان برنامه و بودجه در ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله مباحث مطرح شده توسط ایشان بود. 

در ادامه جلسه نامزدهای عضویت وابسته فرهنگستان شامل 11 چهره علمی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توسط روسای گروه‌های علمی که آنها را نامزد کرده بودند معرفی شدند و فرآیند اخذ رای برای عضویت وابسته آنان به صورت کتبی انجام پذیرفت که شمارش آرای آن هنوز در جریان است. اعضای وابسته از میان اعضای مدعو فعال در مدت حداقل 2 سال گذشته که رتبه دانشیاری را داشته باشند با رای‌گیری در مجمع عمومی انتخاب می‌شوند. برای تایید عضویت هر عضو وابسته لازم است ایشان نصف به علاوه یک رای از آرای ماخوذه را به‌دست آورد. اعضای وابسته در آینده بر اساس ضوابطی که در اساسنامه فرهنگستان علوم پزشکی ذکر شده است امکان عضویت پیوسته در فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی را خواهند داشت.

مجمع عمومی پاییز 1402 فرهنگستان پزشکی هنوز در جریان است و بخش قرائت بیانیه و استماع نظارت در حال برگزاری است. بر اساس ماده 3 اساسنامه فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، مجمع عمومی پس از رئیس جمهور در مقام ریاست عالیه و هیات امنا سومین رکن این نهاد است که هر فصل یک نشست مشترک برگزار می‌کند.

گزارش‌های تکمیلی را در وبگاه فرهنگستان علوم پزشکی ملاحظه بفرمایید.

شمارش آرا در مجمع

 

X