یکشنبه 1403/01/5 10:15
شماره :
1715
با موافقت کمیسیون ملی یونسکو:

دکتر محققی به عنوان رئیس کرسی تاریخ طب سنتّی معرفی شد

با موافقت کمیسیون ملی یونسکو دکتر محمدعلی محققی معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس کرسی تاریخ طب سنتّی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، دکتر علی اکبر متکان معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران در نامه ارسالی به دکتر سیدعلیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام موافقت سازمان یونسکو با معرفی دکتر محمدعلی محققی به عنوان رئیس جدید کرسی تاریخ طب سنتی ایران اظهار امیدواری کرد؛ این کرسی در مسیر تحقق اهداف علمی خود بیش از پیش موفق باشد. یونسکو UNESCO؛ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد است. این سازمان به دنبال ایجاد صلح از طریق همکاری بین المللی در حوزه های آموزش، علوم و فرهنگ است. برنامه های یونسکو با نیل به اهداف توسعه پایداری معاضدت و هم بخشی دارد که در  مجمع عمومی سازمان ملل تعریف و تبیین شده است. در اساسنامه این سازمان آمده است: از آنجا که جنگ‌ها نخست در اذهان زنان و مردان آغاز می شود، دفاع از صلح نیز باید در ذهن زنان و مردان شکل گیرد.

علاقمندان می‌توانند نامه کمیسیون ملی یونسکو به فرهنگستان علوم پزشکی و نامه مسئول بین‌المللی کرسی‌های علمی سازمان یونسکو (سبحی طویل) با دبیرکل کمیسیون یونسکو ایران (دکتر متکان) را در این زمینه در پایین متن به‌صورت فایل پی دی اف مشاهده نمایند.

پیوست Size
ریاست کرسی.pdf 175.62 کیلوبایت
chairholder+appointment.pdf 198.56 کیلوبایت

پرکاربردها

اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها

بنرها

 

X