سه شنبه 1403/01/21 01:44
شماره :
1738
دبیر فرهنگستان ‌علوم ‌پزشکی در گفتگوی ویژه خبری تاکید کرد:

برای اجرای سیاست‌های کلی سلامت باید دیدگاه دولت‌ها سلامت محور باشد

دبیر فرهنگستان ‌علوم ‌پزشکی در گفتگوی ویژه خبری با رسانه ملی تاکید کرد دیدگاه سلامت محور دولت‌ها، راهی به‌سوی تسریع در روند اجرایی کردن سیاست‌های کلی سلامت در کشور است. 

به‌گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دکتر سید حسن امامی رضوی در گفتگوی زنده با خبرگزاری صدا و سیما گفت: یکی از راه‌‌کارهای مهم در جهت تسریع روند اجرای کامل سیاست‌های کلی سلامت، این است که موضوع سلامت و تقدم پیشگیری بر درمان در اولویت کار دولت‌ها قرار گیرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل، در برنامه گفتگوی ویژه خبری که به مناسبت 18فروردین‌ماه، مصادف با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله) از شبکه خبر پخش شد، به بررسی روند اجرایی بندهای این سیاست‌ها که ده سال از ابلاغ آن می‌‌گذرد، پرداخت. در این گفتگو، دو مهمان ویژه؛ دکتر سیدحسن امامی رضوی دبیر فرهنگستان‌ علوم پزشکی کشور (از طریق ارتباط تصویری) و دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (از طریق ارتباط تلفنی) حضور داشتند.

دبیر فرهنگستان علوم پزشکی در این برنامه به راهکارهای تسریع در روند اجرایی شدن کامل این سیاست‌ها اشاره کرد و گفت: دو راهکار مهم در این راستا وجود دارد نخست این که موضوع "سلامت " باید جزیی از سه اولویت اصلی کار دولت‌ها قرار گیرد و اولویت به این معنا است که ما باید به روند اقدامات پیشگیرانه سلامت و اقدامات خدمات درمانی سلامت سرعت بخشیم و پس از آن منابع کافی و لازم را نیز به بخش سلامت اختصاص دهیم. با تحقق این دو امر، ما شاهد وضعیت بهتری در اجرایی شدن کامل سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله) خواهیم بود. در ذیل خبر متن کامل این گفتگو به روایت خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای علاقمندان بصورت فایل pdf بارگذاری شده است: (همچنین با کلیک روی این عبارت فیلم گفتگو را مشاهده کنید)

پیوست Size
متن کامل گفتگوی ویژه پزشکی.pdf 208.24 کیلوبایت
X