کتابخانه فرهنگستان علوم پزشکی:

ظرفیتی ارزشمند برای دسترسی پژوهشگران پزشکی به مقالات علمی

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، کتابخانه فرهنگستان علوم پزشکی با هدف تسهیل دسترسی پژوهشگران علوم پزشکی و سلامت به مقالات روزآمد مجلات  برترداخلی و بین‌المللی امکان جستجو، دانلود و ارسال متن کامل مقالات را فراهم کرده است. روزانه تعداد قابل توجهی از به‌روزترین مقالات تخصصی به صورت حضوری برای اعضا و ارسال از طریق ایمیل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. 

همچنین خدمات تخصصی پژوهشی و علم سنجی از طریق پایگاه‌های استنادی معتبر مانند Web of Science و Scopus به وسیله کارشناسان کتابخانه ارائه می‌شود. دکتر ناهید دانش مدیر کتابخانه فرهنگستان علوم پزشکی معتقد است برای اقبال بیشتر پژوهشگران به کتابخانه فرهنگستان علوم پزشکی لازم است ارتباطات فرهنگستان با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور بیشتر شود و وبگاه فرهنگستان علوم پزشکی در این مسیر می‌تواند نقشی تسهیل‌کننده داشته باشد. وی با تاکید بر اینکه در صورت ارتقاء جایگاه فرهنگستان در جامعه علمی کشور شاهد افزایش ارتباط پژوهشگران با کتابخانه خواهیم بود، اظهار داشت: در حال حاضر کتابخانه فرهنگستان علوم پزشکی علاوه بر خدمات ارائه مقالات در برخی از حوزه‌ها مانند طب سنتی ایرانی و سلامت معنوی مجموعه قابل توجهی از منابع را در اختیار دارد که برای اعضای فرهنگستان علوم پزشکی و کاربران معرفی شده توسط گروه‌های تخصصی در معاونت علمی فرهنگستان قابل دسترسی است.

گفتنی است منابع موجود با استفاده از نرم افزار آذرسا به عنوان نرم افزاری کتابخانه‌ای به طور آنلاین قابل جستجوست. با این ظرفیت امکان جستجوی تمام کتاب‌ها، نشریات و مقالات منفرد و دیگر اسناد برای اعضای کتابخانه فراهم است. همچنین مخزن کتابخانه فرهنگستان در حال حاضر 6998 عنوان کتاب لاتین، 4642 عنوان کتاب فارسی، 1244 سند و 1022 مقاله را در اختیار دارد و 222 عنوان پایان نامه، 210 منبع دیداری شنیداری فارسی و 190 منبع دیداری شنیداری لاتین نیز از دیگر ظرفیت‌هایی است که در صورت معرفی گروه‌های علمی فرهنگستان امکان دسترسی آن برای پژوهشگران فراهم است. کتابخانه فرهنگستان علوم پزشکی علاوه بر این 7558 منبع دیجیتالی را برای اعضای خود فراهم آورده است. 

علاقمندان برای استفاده از امکانات کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان علوم پزشکی می‌توانند درخواست خود را به نشانی پست الکترونیک Library.ams.ac.ir@gmail.com ارسال نمایند.

پرکاربردها

بیانیه مجمع عمومی خرداد 1403 فرهنگستان علوم پزشکی:
نامه رئیس فرهنگستان علوم پزشکی به سرپرست ریاست جمهوری:
دبیر فرهنگستان علوم پزشکی کشور :
در جلسه گروه حکمت، طب سنتی و طب دوران تمدن اسلام و ایران مطرح شد:

اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها

بیانیه مجمع عمومی خرداد 1403 فرهنگستان علوم پزشکی:
نامه رئیس فرهنگستان علوم پزشکی به سرپرست ریاست جمهوری:
دبیر فرهنگستان علوم پزشکی کشور :
در جلسه گروه حکمت، طب سنتی و طب دوران تمدن اسلام و ایران مطرح شد:

بنرها

 

X